دستیار ویژه رئیس‌جمهور در حقوق شهروندی به‌مناسبت فرا رسیدن روز قدس بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، متن کامل بیانیه الهام امین‌زاده به شرح زیر است:

« روز قدس میراث گرانبهای بنیانگذار کبیر انقلاب و نشانه عمق اندیشه و هوشمندی و اعتقاد بر اندیشه وحدت و همبستگی اسلامی با ملت مظلوم فلسطین و نمادی از تعهد بر آزادی خواهی و حق طلبی مسلمانان و آزادی خواهان جهان به قدس شریف است. ولیکن امسال در شرایطی وارد این روز می شویم که جهان اسلام درگیر جهالت و بربریتی جدید شده است و در آتش کینه و نفاق رژیم غاصب صهیونیستی و حامیانش در حمایت از تروریسم منطقه ای گرفتار آمده است و تحولات جهانی نشان از تلاش برای انحراف افکار عمومی از این آرمان بزرگ اسلامی دارد.

بنا بر این با تاکید بر فرموده رهبری معظم انقلاب مبنی بر اینکه مساله فلسطین امروز مساله اول جهان اسلام است و اینکه روز قدس باید تعیین کننده سرنوشت مردم فلسطین باشد، ضمن محکوم کردن سکوت مجامع بین المللی در مقابل جنایات رژیم غاصب صهیونیستی از آزادی خواهان جهان می خواهیم که به مسئولیت انسانی و حقوق بشری خود در این زمینه اقدام نمایند و اعتقاد داریم تنها راه حل مساله فلسطین بازگشت آوارگان و برگزاری همه پرسی آزاد و فراگیر برای تعیین سرنوشت آینده این کشور است و هر گونه سازش بدون در نظر گرفتن حقوق ملت فلسطین را خیانت به آرمان های امت اسلامی می دانیم. از این‌رو همانگونه که رئیس جمهور محترم فرمودند: ضروری است برای مهار صهیونیسم و تروریسم در منطقه وحدت دنیای اسلام تقویت شود و به بیان ایشان روز قدس روز احیای مساله فلسطین است و روز آزمایش بزرگ ملت های مسلمان.

بر این مبنا، اینجانب ضمن ارج نهادن به این روز بزرگ و تاکید بر ضرورت رعایت حقوق قانونی مردم مظلوم فلسطین، از ملت شریف ایران می‌خواهم با حضور  خود در راهپیمایی این روز عزیز و فریاد برآمده از آگاهی و اقتدار، از آرمان امام عزیزمان حمایت نموده و بر عهد و پیمان خود در مسیر تعیین سرنوشت مسلمانان این سرزمین پایبند باشیم.»

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج