تعدادی از نمایندگان با صدور پیام هایی از مردم برای شرکت در راهپیمایی روز قدس دعوت کردند.

به گزارش خبرگزاری موج، در این پیام ها آمده است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

روز جهانی قدس نماد وحدت و همدلی در مبارزه علیه ظلم و استکبار و فریاد آزادی‌خواهی و عدالت‌طلبی مسلمانان سراسر جهان در حمایت از مردم مظلوم فلسطین است و نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به نام روز قدس از سوی بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران نشانه تدبیر و دوراندیشی ایشان، برای حمایت از مظلومین در برابر استکبار و تداوم نهضت آزادی‌خواهی و حق‌طلبی در بین مسلمین جهان است.

حوادث اخیر در منطقه خاورمیانه و کشورهای مسلمان و نیز  حادثه تروریستی تهران که نمونه‌هایی از شرارت‌های سخیف کوردلانه دشمنان بود، اهمیت روز قدس امسال را دوچندان می‌نمایند، تا ملت بزرگ ایران بار دیگر شکوه وحدت و همدلی خود را در سایه امنیت به رخ جهانیان بکشاند.

لذا ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات ملت شریف ایران، از همه هموطنانم دعوت  می نمایم تا با حضور آگاهانه خود در راهپیمایی باشکوه روز قدس، حماسه ای دیگر  خلق نمایند و در کنار مسلمانان جهان بار دیگر فریاد آزادی‌خواهی را رساتر از همیشه به گوش جهانیان رسانند.

سیده فاطمه حسینی
نماینده مردم شریف تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی»

****

«بسم الله الرحمن الرحیم

روز قدس نماد وحدت و اراده امت اسلامی در مقابل جنایات رژیم صهیونیستی در فلسطین، غزه و دیگر کشورهای اسلامی است.

این روز چند ماه پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، در ۱۶ مرداد ۱۳۵۸ با پیام  امام خمینی  (ره )برای حمایت از ملت فلسطین نام گذاری شد.

رهبر انقلاب اسلامی ایران سال۱۳۶۶ در پیامی خطاب به مسلمانان فرمودند: ملت های مسلمان باید به فکر نجات فلسطین باشند و مراتب انزجار و تنفر خویش را از سازشکاران، مصالحه رهبران ننگین و خود فروخته ای که به نام فلسطین، آرمان مردم سرزمین های غصب شده و مسلمان این خطه را به تباهی کشیده اند به دنیا اعلام کنند و ملت های مسلمان از مبارزه با این شجره خبیثه در ریشه کن کردنشان دست نخواهند کشید.

روز قدس روز اسلام است، روزی است که اسلام را باید احیاء کرد و احیاء بکنیم. و قوانین اسلام در ممالک اسلامی اجرا شود.
روز قدس یک روز جهانی است روزی نیست که فقط اختصاص به قدس داشته باشد. روز مقابله مستضعفین با مستکبرین است، روزی است که مستضعفان جهان باید قدرت  اسلامی خود را بیابند.

روز قدس با قداست تاریخی که دارد برای رهایی فلسطین و اتحاد مسلمانان مهم و حایز اهمیت است. بنابر همین دلیل است که همه ساله با شکوه تر از قبل تجلیل گردد.

امید است با زنده نگه داشتن این روز بی تفاوتهای زایل و غفلت‌ها مرتفع گردد، و از ملت غیور و مبارز ایران و مسلمانان دنیا خواهانیم  همبستگی خود را در حمایت از حقوق قانونی مردم فلسطین در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به نمایش بگذارند.

فریده اولاد قباد

نماینده مردم شریف تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر وپردیس در  مجلس شورای اسلامی»

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج