ضیافت افطار سفارت ایران در کویت به مناسبت ماه مبارک رمضان شامگاه چهارشنبه با حضور ده ها تن از شخصیت های سیاسی و اجتماعی و پارلمانی کویت، علماء، اعضای انجمن دوستی کویت و ایران و جمعی از سفرا و دیپلمات های خارجی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج، در این مراسم 'علیرضا عنایتی' سفیر ایران در کویت طی سخنانی ضمن گرامیداشت شبهای قدر گفت: منطقه ما امروزه با دو پدیده دردناک مواجه می باشد که جهان اسلام را در معرض تهدید قرار داده است. 

وی افزود: تروریسم کور امروز در گوشه و کنار جهان جان ده ها بیگناه را می گیرد که برای مقابله با این پدیده راهی جز همگرایی و پرهیز از تفرقه افکنی و فتنه انگیزی نیست.

عنایتی گفت: غده سرطانی که در پیکر امت اسلامی ایجاد شده است و همواره به سرکوب و تهدید مسلمانان فلسطینی و دگرگونی بافت مسجدالاقصی می پردازد باید با مقاومت مشروع دلاورانه به سرمستی آن پایان داده شود.

وی افزود : بیت المقدس که نخستین قبله و سومین حرم شریف الهی است جایگاه مقدسی در دل مسلمانان دارد و این قبله امروزه در معرض محنت و آسیب قرار گرفته است و اقدام امام راحل امت برای معرفی آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهانی قدس تلاشی برای احیای قبله نخستین و بسیج تمامی نیروها و رهایی این سرزمین مقدس از لوث اشغالگران می باشد.

عنایتی با اشاره به تلاش های شیخ صباح الاحمد امیر کویت برای حل وفصل بحران جاری در منطقه افزود: همزمان با ماه رحمت و مغفرت شاهد بروز فضای تنش آفرین در منطقه هستیم و امید می رود که همگان به ندای حق لبیک گفته و به رهنمود اندیشمندان گوش فرا دهند.

وی همچنین ضمن تاکید بر روابط حسنه ایران و کویت اراده سیاسی مقامات عالیرتبه دو کشور برای ارتقای مناسبات را قطعی دانست.

در این مراسم همچنین مصطفی غلوم عضو انجمن دوستی ایران وکویت و فعال سیاسی کویتی در سخنانی آرمان مقاومت فلسطین را امری مهم برشمرد و با اشاره به عمق روابط ناگسستنی دو ملت مسلمان ایران و کویت خواستار گسترش رفت و آمد شخصیت های فرهنگی و اجتماعی دو کشور با هدف ارتقای سطح مناسبات مردمی دو جانبه شد.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج