معاون اول رئیس جمهور از روند پیشرفت عملیات اجرایی منطقه 1 آزاد راه تهران ـ شمال بازدید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، معاون اول رئیس جمهور صبح امروز (شنبه) به همراه وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل بنیاد مستضعفان، از روند پیشرفت عملیات اجرایی منطقه 1 آزاد راه تهران ـ شمال بازدید کرد و در جریان میزان پیشرفت و برنامه زمانبندی اجرای این پروژه قرار گرفت.

گفتنی است همزمان با بازدید معاون اول رئیس جمهور از منطقه 1 آزاد راه تهران ـ شمال،‌ عملیات اجرایی منطقه 2 این آزاد راه نیز رسماً آغاز شد.

پیش از شروع این بازدید نیز، در ابتدای آزاد راه جلسه ی کوتاهی با حضور معاون اول رییس جمهور و وزیر راه و شهرسازی برگزار شد و مدیران اجرایی پروژه گزارشی از روند پیشرفت عملیات اجرایی منطقه 1 و برنامه زمانبندی اجرای منطقه 2 آزاد راه ارائه کردند.

براساس این گزارش اجرای منطقه 2 آزاد راه تهران ـ شمال به طول 22 کیلومتر به 4 پیمانکار ایرانی واگذار شده که قرار است ظرف مدت سه سال به اتمام برسد.

مدیران پروژه اعلام کردند که برای منطقه 3 آزاد راه نیز با یک شرکت کره ای، 3 شرکت چینی و چندین شرکت ایرانی به صورت موازی در حال مذاکره هستند تا نسبت به اجرای عملیات تصمیم گیری شود.

منطقه 4 آزاد راه نیز در مرداد ماه 94 پس از تکمیل و ایمنی سازی رسماً به بهره برداری رسید که براساس گزارش مدیران پروژه هم اکنون متوسط سفر در یک شبانه روز از منطقه 4، 11 هزار سفر و در زمان اوج سفرها 28 هزار سفر بوده است.

طبق گزارش مدیران پروژه پیشرفت آزاد راه تهران ـ شمال در زمان نخستین بازدید معاون اول رییس جمهور در آبان 93، 29درصد بود که در آبان 94 به 44 درصد رسید و سپس در خرداد ماه 95 میزان پیشرفت فیزیکی 59 درصد بود و در حال حاضر به 85.5 درصد رسیده است که بیانگر 17 برابر فعالیت نسبت به سنوات قبل است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج