فرمانده ناو گروه چهل و ششم نیروی دریایی ارتش از رهگیری و شناسایی ۶۸۰ فروند واحدهای نظامی و غیرنظامی در خلیج عدن توسط این ناوگروه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، ناخدا حسین حسنی فرمانده ناوگروه چهل و ششم نیروی دریایی ارتش در مراسم استقبال از این ناوگروه توسط فرمانده نیروی دریایی ارتش اظهار داشت: ناوگروه چهل و ششم متشکل از ناوشکن جمهوری اسلامی سبلان و ناو پشتیبانی جمهوری اسلامی لاوان، به همراه 259 نفر پرسنل نظامی 31 فروردین 96 جهت انجام ماموریت به سمت آبهای آزاد و خلیج عدن عزیمت کرد و پس از 56 روز دریانوردی به میهن بازگشت.

وی با اشاره به دستور فرماندهی معظم کل قوا جهت حفاظت و حراست از خطوط مواصلاتی دریایی جمهوری اسلامی در آبهای بین المللی توسط نیروی دریایی ارتش، عنوان کرد: حفظ و حراست از منافع جمهوری اسلامی ایران، به اهتزاز درآوردن پرچم جمهوری اسلامی در آبهای بین المللی و خنثی سازی پروژه ایران هراسی و انتقال پیام صلح و دوستی به جهانیان و کشورهای منطقه‌ای و همسایگان از جمله اهداف این ماموریت‌ها است.

فرمانده ناوگروه چهل و ششم نداجا ، انتقال فرهنگ فی مابین جمهوری اسلامی ایران و کشورهای دوست و برادر، انتقال دانش از کارکنان قدیمی به کارکنان جوان، اِشراف اطلاعاتی در منطقه و تامین امنیت خطوط کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران را از اهداف ماموریت‌های برون مرزی نیروی دریایی ارتش و ناوگروه چهل و ششم عنوان کرد.

ناخدا حسنی افزود: ناو گروه چهل و ششم طی ماموریت 56 روزه، اقدام به رهگیری 680 فروند واحدهای غیرنظامی در خلیج عدن و شناسایی تعداد 16فروند واحدهای نظامی و فرامنطقه ای به صورت مثبت کرده است.

به گفته فرمانده ناوگروه چهل و ششم نیروی دریای ارتش، شناسایی الینتی و کامینتی تعداد 238 فروند شناور و هواپیمای نظامی منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای و مانیتورینگ راداری تعداد 38 فروند کشتی تجاری و نفتکش در طول مدت ماموریت از جمله فعالیت‌های این ناوگروه بوده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج