نماینده مردم سراوان در مجلس شورای اسلامی گفت: داعش خبیث با پوشش و عنوان سنی همان مجاهدین خلق است که با پوشش و عنوان شیعه فعالیت می کند که سنی و شیعه از هر دوی آنها متنفر است.

به گزارش خبرگزاری موج، محمدباسط درازهی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی صبح امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی با اشاره به حوادث تروریستی هفته گذشته تهران گفت: آمریکا خود تروریست و حامی اصلی تروریسم است و رژیم اسرائیل که نه تنها منطقه بلکه جهان را دچار ناامنی و بحران کرده است و از سوی دیگر با به فروش رساندن سلاح هر روز در حال روشن کردن تفرقه و جنگ افروزی در منطقه هستند و تلاش می کنند با عنوان شیعه و سنی مردم جهان اسلام را به جان هم بیندازند که این هوشیاری و آگاهی ملت ها و دولت های اسلامی را می طلبد.

وی افزود: تروریسم در هر پوشش محکوم و مردود است، تروریسم نه لباس، نه زبان و نه عقیده دارد و حتی از انسانیت نیز به دور است که بنده نیز همچون تمام علمای اهل سنت ایران به خصوص استان سیستان و بلوچستان و به ویژه جناب شیخ الحدیث مولانا محمدیوسف حسین پور، مولانا عبدالحمید و دیگر علما و فراکسیون اهل سنت و مجمع نمایندگان استان این حادثه تروریستی را محکوم کرده و اعلام می کنیم جامعه اهل سنت ایران به خصوص بلوچی ها از تفرقه و ترور متنفر بوده و به کشور خویش عشق می‌ورزند که اصیل ترین مردمان ایران زمین هستند که سفال 7هزار ساله کلپورکان شاید بارزترین نمونه برای تمدن این قوم اصیل بلوچ ایرانی و آریایی الاصل باشد.

درازهی با بیان اینکه مقابله و شکست انگلیسی ها و پرتغال ها از بارزترین مصادیق حب وطن است، ادامه داد: راه های مبارزه با تروریسم توسعه آموزش و عدالت آموزشی، اشتغال جوانان، جلوگیری از افراط گرایی، خشونت و تکفیر از هر جانبی، تصویب طرح ممنوعیت توهین به ادیان و مذاهب در مجلس، حمایت از دیدگاه های تقریبی و ارتقای فرهنگ تقریب، عدالت اجتماعی و رعایت حقوق شهروندی برای تمام شهروندان ایرانی که همان رعایت اصل 19 قانون اساسی است.

نماینده مردم سراوان در مجلس تاکید کرد: داعش خبیث با پوشش و عنوان سنی همان مجاهدین خلق است که با پوشش و عنوان شیعه فعالیت می کند که سنی و شیعه از هر دوی آنها متنفر است.

وی افزود: ارتباط و تعامل سازنده ایران با جهان به خصوص همسایگان، کشور را از بن بست بیرون کشیده و دشمنان را مغلوب و زمین گیر می کند ضمن اینکه برجام نقطه عطفی است که می توان از آن به نحو احسن بهره برداری کرد.

درازهی در ادامه با اشاره به فرمایشات روز گذشته (دوشنبه) مقام معظم رهبری در دیدار مسئولان تصریح کرد: توسعه راه های روستایی و شهرهای کوچک که جزء تأکیدات مقام معظم رهبری بود که در حال حاضر از وضعیت اسفناکی برخوردار است، همچنین تقویت اتحاد و انسجام ملی و مشارکت همه در اعتلای کشور که شامل همه مردم ایران اسلامی است، دفاع از هویت و منافع ملی که زبان، فرهنگ و لباس بلوچی یکی از هویت های قوم بلوچ ایرانی است.

نماینده مردم سراوان در خصوص مسائل آب در حوزه انتخابیه خود، عنوان کرد: انتقال آب دریای عمان به سه شهرستان، مهار آب های مرزی و مطالعات آب های ژرفی می تواند بحران و تنش آبی را مرتفع کند.

وی همچنین یادآور شد: آموزش و پرورش و آموزش عالی راه پیشرفت هر جامعه ای بوده که می طلبد در حوزه انتخابیه اینجانب توجه ویژه شود همچنین در خصوص مرز باید به ساماندهی و احداث بازارچه های مرزی کهک و سایر نقاط حوزه انتخابیه، احداث پایانه رسمی کهک و ایجاد گذرگاه های تردد و کولبری که رهبری فرمودند کولبری قاچاق نیست و این امر مرز را از تهدید به فرصت واقعی تبدیل می کند.

درازهی در ادامه ضمن تشکر از هیأت دولت بررسی افت شدید ولتاژ برق و بازنگری تغییر تعرفه برق سراوان و سایر شهرهای حوزه انتخابیه از گرمسیری3 به گرمسیری 2 لازم است. همچنین کشاورزی، زیرساخت، کارخانه های خرما وعده هایی داده شده که لازم است پیگیری شود.

این نماینده مجلس در پایان ضمن تشکر از مردم حوزه انتخابیه برای حضور پرشکوه در انتخابات اخیر گفت: در این انتخابات مردم استان اوج دموکراسی خواهی خود را به نمایش گذاشتند و بنده به عنوان رئیس هیأت نظارت استان، انتخاباتی بسیار سالم و پرشور را گواهی می دهم که مسئولیت مسئولان را دوچندان کرده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج