سفیر کشورمان در بوسنی با محکوم کردن حوادث تروریستی تهران گفت: زمان آن رسیده که کشورها به ریشه تروریسم بپردازند تا مشخص شود چه کسانی حامی ایدئولوژیک و تسلیحاتی و مادی تروریست‌ها هستند.

به گزارش خبرگزاری موج، محمود حیدری در گفت‌وگو با خبرگزاری کلیکس، آنادولی و رادیو و تلویزیون بوسنی خاطرنشان کرد: حمله تروریستی تهران نشان داد که این حادثه و حوادث مشابه عزم و تلاش  همه کشورها را برای مبارزه واقعی با تروریسم ایجاب می کند زیرا حملات تروریستی اقدامات کورکورانه‌ای است که در کابل، پاریس، لندن و هرجای دیگری در دنیا جان بی گناهان را هدف قرار می دهد.

حیدری افزود: ایران کشوری است که هم قربانی تروریسم و هم پیشتاز مبارزه با آن بوده است؛ چنان‌چه که با افتخار می توانیم بگوییم اگر نقش ایران در مبارزه با تروریسم نبود امروز شرایط منطقه خاورمیانه به گونه ای دیگر بود.

سفیر کشورمان اضافه کرد: اگر جامعه جهانی و کشورها در مبارزه با تروریسم صادق باشند باید به ریشه های تروریسم بپردازند تا مشخص شود چه کسانی یا چه قدرت هایی حامی تروریست ها هستند.

حیدری گفت: مقامات برخی کشورها که در گذشته از ضرورت کشاندن جنگ به خاک ایران سخن گفته بودند، طبیعی است امروز که حوادث تروریستی تهران رخ داده است، مورد ظن دست داشتن در این حوادث قرار گیرند.  

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج