وزیر امور خارجه کشورمان که صبح امروز (دوشنبه) به منظور شرکت در "مجمع اسلو" تهران را ترک کرده بود، وارد اسلو پایتخت نروژ شد.

به گزارش خبرگزاری موج، در مجمع اسلو مقامات و شخصیت های بیش از یک صد کشور جهان حضور خواهند داشت و در خصوص مهمترین منازعات جهانی و راه کارهای تحقق صلح بین‌المللی تبادل نظر خواهند کرد. قرار است محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان ضمن سخنرانی در مجمع اسلو، با مقامات نروژی و چند مقام خارجی حاضر، در حاشیه این اجلاس مهم به صورت دو جانبه دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.

وزیر امورخارجه کشورمان در مورد برنامه های سفر خود به اسلو به خبرنگاران گفت: مجمع اسلو سالانه فرصتی را برای بحث درباره مسائل مهم بین المللی به خصوص مسائل امنیتی و صلح سازی و جلوگیری از مخاصمات فراهم می‌کند.

 ظریف افزود: در منطقه ما به خصوص در چند هفته اخیر با تنش هایی که بین کشورهای همسایه ایجاد شده ضرورت دارد که تلاش‌های بین‌المللی در این زمینه گسترش پیدا کند و منطقه شاهد یک بحران جدید نباشد. به همین خاطر حضور من در مراسم افتتاحیه اجلاس صبح فردا اسلو فرصتی را فراهم می کند که قبل از تشکیل دولت جدید دیدگاه هایی که رئیس جمهوری در دولت دوازدهم دارند و می خواهند دنبال کنند که منطبق با مواضع اصولی جمهوری اسلامی به عنوان یک کشور صلح خواه و ثبات خواه است را تشریح کنیم.

وزیر امور خارجه گفت: همچنین با توجه به اینکه تعداد قابل توجهی از اندیشمندان و سیاستمداران بین‌المللی در این اجلاس حضور دارند فرصتی خواهد بود که تبادل نظر کنیم. در این دیدارها تمرکز بر مسایل منطقه‌ای که امروز به شدت نگران‌کننده است و مبارزه منسجم با افراط‌گرایی و تروریسم که هم منطقه ما را به شدت در مخاطره انداخته و هم جامعه بین المللی را تهدید می کند تمرکز خواهیم داشت. در ۴۸ ساعتی که در نروژ خواهیم بود یک فرصت خوبی است که با تعداد قابل توجهی از وزرا و اندیشمندان گفت‌وگو کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج