سخنگوی وزارت امور خارجه با محکوم کردن حملات تروریستی در استان های کربلا و بابِل در عراق گفت: زوال و شکست تروریسم تکفیری قطعی است.

به گزارش خبرگزاری موج از اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، بهرام قاسمی بعداز ظهر جمعه با محکومیت حملات تروریستی در عراق که به کشته و مجروح شدن دهها انسان بی گناه انجامید، با دولت و ملت این کشور و خانواده قربانیان این حوادث اندوهبار ابراز همدردی کرد.
سخنگوی وزارت امور خارجه تصریح کرد: شکست های سنگین و پی در پی تروریست های تکفیری در عراق و سوریه موجب از هم گسیختگی فکری و تشکیلاتی آنان شده است. آنان در تلاشی مذبوحانه برای بازسازی روحیه اندک مزدوران انسان کش خود، عملیات کور انتحاری را در اقصی نقاط منطقه و جهان در دستور کار خود قرار داده اند، اما زوال و نابودی شان حتمی است.
قاسمی با اشاره به جری شدن ته مانده تروریست های تکفیری پس از گردهمایی های نمایشی اخیر حامیان تروریسم، آن هم به نام مبارزه با تروریسم، دولتها و ملت های منطقه و جهان را به هوشیاری هر چه بیشتر دعوت و خاطر نشان کرد: غفلت از پرداختن به مبانی فکری و منابع مالی تروریسم و دادن آدرس های غلط و اشتباه، تروریسم را در اشکال مختلف همچنان به عنوان خطر اول منطقه و جهان باقی می گذارد.
سخنگوی وزارت امور خارجه در پایان تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران همچون همیشه خود را مصمم می داند در کنار دولت ها و ملت های منطقه برای مبارزه بی امان با خشونت و تا نابودی کامل تروریسم بایستد.
 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج