مشاور فرهنگی رئیس جمهوری، در یک پیام توئیتری نوشت: بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با دانشجویان فصل الخطاب است؛ والسلام.

به گزارش خبرگزاری موج، حسام الدین آشنا در صفحه خود در شبکه اجتماعی توئیتر با اشاره به بیانات اخیر حضرت آیت الله سیدعلی خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با دانشجویان تاکید کرد که این سخنان فصل الخطاب است.
رهبر معظم انقلاب شامگاه چهارشنبه و در دیدار با دانشجویان در توصیه ای به این قشر از آنان خواستند که در حوادث گوناگون تلخ و شیرین، «نقش فعال» داشته باشند و همچون «تماشاچی» عمل نکنند؛«تلاش جدی و همه‌جانبه برای غلبه دادن گفتمان انقلاب در دانشگاهها» نکته دیگری بود که رهبر انقلاب اسلامی بر آن تأکید کردند و با نادرست خواندن یأس و ناامیدی، گفتند: البته این خطاب، مخصوص دانشگاهها نیست و هر یک از هسته‌های جهاد فکری در سراسر کشور باید در این زمینه به صورت مستقل عمل کنند.
حضرت آیت الله خامنه‌ای افزودند: گاهی دستگاه های مرکزی فکر، فرهنگ و سیاست، دچار اختلال و تعطیلی می‌شوند که در این وضعیت، باید افسران جنگ نرم، با شناخت وظیفه خود، به صورت آتش به اختیار، تصمیم‌گیری و اقدام کنند.
رهبر انقلاب اسلامی همچنین تشکل های دانشجویی را به برقرار کردن ارتباط واقعی با مخاطبان از طریق میزگرد، نشریه و بحث های چند نفره و اکتفا نکردن به فضای مجازی توصیه کردند و در ادامه از آنان خواستند که چند کلید واژه اصلی همچون «استقلال»، «نقش مردم در حکومت» ، «آزادی» و «نفی نظام سلطه» را فراموش نکنند و آنها را به درستی تبیین کنند.
 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج