مسئول خانه شهید گلزار شهدای تهران گفت: پیکر 12 تن از شهدای حادثه تروریستی تهران روز جمعه پس از تشییع در قطعه 50 بهشت زهرا(س) در کنار مزار شهدای مدافع حرم به خاک سپرده خواهند شد.

به گزارش خبرگزاری موج علیرضا اکبری گفت: پیکرهای شهیدان صیاف علی همتی، علی جواد زارع، علی توده فلاح، مهدیه هراتی، احسان اقاجانی معمار، مرادحسین چهار محالی، حمیدامدادی، جعفر جعفرزاده، علی قلی زاده، هانیه اکبریان پیردوستی و سیدرضاثابتی در قطعه 50 کنار شهداری حرم آرام خواهند گرفت.
وی ادامه داد: با توجه به هماهنگی های صورت گرفته پیکر شهید جواد تیموری در قطعه 28 در جوار برادر شهیدش که از شهدای عملیات مرصاد است دفن خواهد شد.
اکبری خاطر نشان کرد: پیکر باغبان شهید مازیارسبز علی زاده توسه کله نیز در حرم مطهر امام(ره)، به خاک سپرده می‌شود.
روز چهارشنبه در دو حمله تروریستی جداگانه، ساختمان اداری مجلس شورای اسلامی و حرم امام خمینی (ره) هدف تیراندازی پنج تن از مهاجمان انتحاری مسلح قرار گرفت که در نتیجه آن، 17 تن شهید و 46 تن مجروح شدند.
به گفته منابع امنیتی، با هوشیاری ماموران پلیس حرم مطهر امام خمینی(ره)، یکی از مهاجمان انتحاری قبل از اقدام مورد اصابت گلوله قرار گرفت و فرد انتحاری دیگر نیز خود را منفجر کرد. سه مهاجم به ساختمان مجلس نیز در جریان درگیری ها به هلاکت رسیدند.
وزارت اطلاعات با افشای هویت و عکس ترویستها اعلام کرد: «تیم عملیاتی داعش که در عملیات تروریستی حرم مطهر و مجلس شورای اسلامی مشارکت داشتند 5 نفر از عناصر تروریست سابقه دار وابسته به گروه های وهابی و تکفیری بودند که پس از جذب توسط گروهک تروریستی داعش، از کشور خارج شده و در جنایات این گروهک تروریستی در موصل و رقه مشارکت داشتند.»
گروهک تروریستی داعش مسئولیت حمله به ساختمان مجلس و حرم امام(ره) را بر عهده گرفت.
 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج