وزارت کشور از هموطنان خواست بدون توجه به تمامی اطلاعات، اخبار و گزارش های منتشر شده از سوی سایر مراجع، صرفا به اطلاع رسانی از سوی وزارت اطلاعات و وزارت کشور توجه داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، متن اطلاعیه به شرح زیر است:
به اطلاع مردم شریف و هوشیار میهن اسلامی می رساند که به محض وقوع حادثه تروریستی روز چهارشنبه در تهران، اشرافیت اطلاعاتی مناسبی از سوی مراجع ذیصلاح صورت گرفت و اطلاع رسانی مناسب بنا به مقتضیات امنیتی انجام شد.
لذا از کلیه هموطنان تقاضا می شود بدون توجه به تمامی اطلاعات، اخبار و گزارش های منتشر شده از سوی سایر مراجع، صرفا به اطلاع رسانی از سوی وزارت اطلاعات و وزارت کشور توجه داشته باشند.
بر اساس آخرین گزارش های دریافتی از مراجع درمانی و قضایی، تا کنون 17 تن از هموطنان روزه دارمان اعم از نیروهای حفاظتی و پرسنل اداری و مردم عادی (بر اثر این حادثه تروریستی) به شهادت رسیده و تعداد 56 نفر نیز مجروح شده اند.
افزایش تدریجی آمار اعلامی شهدا نیز به علت به شهادت رسیدن تعدادی از مجروحان عزیز در ساعات پس از حادثه بود.
تعداد چهار تن از هموطنان عزیز در ساعات اولیه پس از حادثه مفقود بودند و اطلاعی از سرنوشت آنها نبود که مشخص شد به شهادت رسیده و در همان لحظات اولیه به مراکز درمانی منتقل شده بودند.
صبح چهارشنبه در جریان حادثه تروریستی ، نیروهای امنیتی و انتظامی در محل وقوع حوادث در مرقد مطهر حضرت امام خمینی(ره) و مجلس شورای اسلامی به چند نفرمشکوک شده و مبادرت به دستگیری آنها کردند که برای تحقیقات بیشتر در اختیار وزارت اطلاعات قرار گرفته اند هنوز ارتباط آن ها با حادثه تروریستی مشخص نشده است.
تروریست ها پنج نفر بوده اند که همگی در درگیری از سوی نیروهای امنیتی به سزای اعمال جنایتکارانه خود رسیدند.
از همه رسانه ها و همچنین مردم عزیز تقاضا می شود اخبار خود را صرفا از مراجع معتبر اعلام شده یعنی وزارت اطلاعات و وزارت کشور دریافت کنند و از انتشار اخبار غیرمسوولانه و بعضا نادرست و گمانه زنی های شبهه افکنانه که بسیاری از آن ها از سوی طراحان این عملیات تروریستی به منظور ایجاد فضای ضد امنیتی تنظیم و مننتشر شده است، جدا خودداری کنند.
مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت کشور
 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج