نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس با اشاره به ورود چهار تروریست انتحاری به ساختمان مجلس، گفت: تروریست‌ها نتوانستند اقتدار خانه ملت را زیر سؤال ببرند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از خانه ملت، سید حسن حسینی شاهرودی  درباره اتفاقات روز چهارشنبه پس از حوادث تروریستی ضمن عرض تسلیت به خانواده شهدای این حادثه بیان کرد: چهار تروریست انتحاری از درب مراجعه‌کنندگان وارد مجلس شده و پس از ترک لابی به ساختمان دفاتر نمایندگان رسیدند و از طبقه اول تا هفتم این ساختمان نسبت به تیراندازی اقدام کرده و عده‌ای را شهید و مجروح کردند که در پس آن نیروهای سپاه پاسداران وارد عمل شده و به غائله خاتمه دادند.

وی افزود: درگیری تا ساعاتی پیش ادامه داشت و برخی انتحاری‌ها خود را منفجر و تعدادی دیگر به هلاکت رسیدند اما این مکان کاملاً تخلیه‌شده و همه‌چیز تحت کنترل نیروهای امنیتی است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: جالب‌توجه است که روند کاری مجلس از قبل و بعد از ورود این تروریست‌ها بدون هیچ وقفه‌ای ادامه یافت و مثل روزهای قبل با شرایط عادی به کار خود تا رأس ساعت 13 ادامه داد و سپس نماینده‌های مردم با تدابیر امنیتی تخلیه شدند.

حسینی شاهرودی بیان کرد: نمایندگان خوشبختانه همگی در صحن بوده و کسی آسیبی ندیده است.

وی درباره این سؤال که چرا به این راحتی تروریست‌ها توانسته‌اند وارد مجلس شورای اسلامی شوند، افزود: نمایندگان مجلس بارأی مردم و برآمده از آن‌ها هستند لذا قائل به جدا کردن خود از مردم نیستند و معتقد هستند که باید دفاترشان در کنار صحن مجلس به‌گونه‌ای باشد که مردم بتوانند به‌راحتی وارد شده و مشکلاتشان را که با دستگاه‌های اجرایی و قانونی دارند، بیان کنند.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی گفت: ساختمان دفتر نمایندگان نیز حفاظت بالایی ندارد که طبیعتاً باید تدابیری اندیشیده شود و نه برای نمایندگان بلکه برای جایگاه مجلس که اگر اتفاقی در این حوزه‌ها رخ دهد، امنیت جامعه را مخدوش می‌کند.

حسینی شاهرودی، بابیان اینکه ما هر لحظه باید آماده مقابله با تروریست باشیم چراکه آمریکا هدفش را از حضور در منطقه، ایران اسلامی و انقلاب ما می‌داند، بیان کرد: قطعاً اینکه چند تروریست بتوانند خود را به مجلس برسانند، خللی در اراده مبارزه با ایادی جهان خوارانی چون آمریکا و منطقه وارد نخواهد کرد.

وی همچنین بر ضرورت حفظ آمادگی لازم برای مقابله با هرگونه تهدید تأکید کرد و گفت: موارد مشابه این امر بسیار است که در چند مدت پیش چند تیم عملیاتی منافقین به دست سربازان گمنام امام زمان (عج) و نیروهای اطلاعات دستگیرشده و به هلاکت رسیدند.

عضو خانه ملت با تأکید بر اینکه امنیتمان به ‌قدری بالا است که کسی جرئت ورود به ایران بزرگ را پیدا نمی‌کند، افزود: طبق بررسی‌های انجام‌شده این حادثه نیز با حضور سه تیم تروریستی صورت گرفته که یک تیم توسط وزارت اطلاعات دستگیرشده و دو تیم توانسته‌اند به مقصد برسند.

حسینی شاهرودی بر ضرورت حفظ هوشیاری رسانه‌ها و مسئولان در برابر دسیسه دشمنان برای خدشه واردکردن به وحدت کشور تأکید کرد و گفت: مسئولان نباید در کلامشان اظهاراتی دیده شود که به دنبال ضعف نیروهای امنیتی و نظامی باشد لذا در هر شرایطی می‌خواهیم که نیروهای امنیتی‌مان در صدر اقتدار باشند و هر سخنی که باعث رنجیده‌خاطر شدن این افراد باشد نباید صورت گیرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج