مجلس علمای هند با صدور بیانیه ای با محکوم کردن حمله های تروریستی روز گذشته تهران با دولت ،ملت و خانواده قربانیان این حادثه ابراز همدردی کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، در این بیانیه با اشاره به حمایت عربستان و برخی از کشورهای غربی از تروریست ها اضافه شده است این حمله ها نمی تواند در عزم ایران را برای مبارزه با تروریست ها و حمایت از مسلمانان جهان خللی وارد کند.

در بخش دیگری ازاین یبانیه آمده است دشمنان اسلام و ایران برای تحت تاثیر قراردادن مشارکت گسترده مردم در انتخابات ریاست جمهوری و نقش مهم ایران در حمایت از محور مقاومت این اقدام تروریستی را انجام دادند.

دبیرکل جمعیت علمای هند نیز با اشاره به سفر رئیس جمهوری آمریکا به منطقه همزمان با برگزاری انتخابات میلیونی در ایران خاطرنشان کرد اقدامات شوم در منطقه و افزایش حمله های تروریستی پس از سفر 'ترامپ' آغاز شده است .

مولانا سید کلب جواد صادق نقوی افزود:ایران یکی از کشورهایی مهم و تعیین کننده در مبارزه با تروریست ها درمنطقه است

وی با اشاره به حمایت عربستان سعودی از تروریست ها خاطرنشان کرد متاسفانه بسیاری از مسلمانان تاکنون به چهره واقعی آل سعود پی نبرده اند.

صبح روز چهارشنبه در دو حمله تروریستی جداگانه، ساختمان مجلس شورای اسلامی و حرم امام خمینی (ره) هدف تیراندازی مهاجمان انتحاری مسلح قرار گرفت که ، تاکنون شهادت 12 نفر و مجروح شدن بیش از 40 نفر تائید شده است

به گفته منابع امنیتی، با هوشیاری ماموران حرم مطهرحضرت امام خمینی(ره)، یکی از مهاجمان انتحاری قبل از اقدام مورد اصابت گلوله قرار گرفت و فرد انتحاری دیگر نیز خود را منفجر کرد. از سه مهاجم به مجلس شورای اسلامی یک تروریست خود را منفجر کرد و 2 تن دیگر توسط نیروهای امنیتی و حفاظتی به هلاکت رسیدند.

گروه تکفیری تروریستی داعش مسئولیت این حملات را بر عهده گرفته است.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج