عضو هیات عالی حل اختلاف و تنظیم روابط قوای سه‌گانه گفت: یکی از ویژگی‌های بارز و برجسته امام خمینی(ره) عزت، ایستادگی و نفوذناپذیری آن بزرگوار در مقابل دشمنان و کافران بود و در تمام دوران حیات امام بزرگوار کم‌ترین سستی و تزلزلی در مبارزه با کافران و دشمنان در او مشاهده نمی‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج، حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد،  در مراسم بزرگداشت بیست‌وهشتمین سالگرد رحلت امام خمینی(ره) و سالگرد شهدای 15 خرداد که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، با بزرگداشت یاد، نام و راه امام راحل، اظهار کرد: حضرت امام خمینی(ره) با حرکت الهی خود و با بهره از آموزه‌های دینی خود در 15 خرداد 1342 راه خلق انقلاب بزرگ ایران و امت اسلام را هموار کردند.

وی ادامه داد: انقلاب بزرگ ملت ایران به دست آن فقیه بلند مرتبه و حکیم دوراندیش و سیاستمدار هوشمند و شجاع به ثمر نشست و امروز شاهد خلق امواج پر خروش آن به دست پر توان خلف صالح امام، رهبر معظم انقلاب اسلامی در رویارویی با نظام سلطه و دنیای استکبار هستیم.

ابوترابی‌فرد در ادامه بیان کرد: دغدعه امام(ره) این بود که در سایه خداوند متعال و در مسیر اطاعت او گام بردارد و به قله رفیعی از بندگی و عبودیت دست یابد که قیام، قعود، فریاد، سکوت، جنگ و صلحش برای خدا باشد و تمام لحظات عمر خود را در مسیر خدا سپری کند.

ابوترابی‌فرد ادامه داد: اگر به زندگی نورانی امام چشم بدوزید آنچه می‌بینید «جهاد فی سیبل الله» و سخت‌کوشی و خستگی ناپذیری در تمام امور فردی و اجتماعی است.

وی با اشاره به امنیت امروز کشور، این امنیت را دستاورد «جهاد فی سیبل الله» دیروز تمام مردم ایران برشمرد و تصریح کرد: اگر دیروز آن مجاهدت نبود، امروز این امنیت نه برای ملت ایران و این مقاومت و پیروزی برای ملت‌های لبنان، عراق، سوریه، یمن و بحرین وجود نداشت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج