سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، با تاکید بر اینکه در واقع این طرح آمریکا زمینه ساز قوانین بعدی علیه کشورمان می باشد، گفت: بر اساس اطلاعات موجود نزدیک به 50 طرح با عنوان های گوناگون علیه ایران در کنگره آمریکا تهیه شده تا در مراحل بعد علیه ایران مورد تصویب قرار بگیرد.

به گزارش خبرگزاری موج،سید حسین نقوی حسینی در خصوص طرح کنگره آمریکا علیه کشورمان اهداف این طرح و میزان تاثیر گذاری آن بر اجرای برجام، گفت: آمریکا و دولت جدید این کشور ابتدای ورود ژست پاره کردن برجام را به خود گرفتند و وقتی با پاسخ دندان شکن ایران در این راستا مواجه شدند، تاکتیک خود را تغییر داده و رو به سمت اجرای سخت گیرانه برجام گرفتند.

وی با بیان اینکه آنها به دنبال آن هستند که طرح ها و مصوباتی را علیه ایران برای تحت فشار قرار دادن کشورمان در خصوص مسائل غیر هسته ای تصویب نمایند تا ژست عدم مخالفت با اجرای برجام به خود بگیرند، اظهار داشت: مطئنا این طرح ها در راستای تحت فشار قرار دهند ایران بعد از امضاء برجام و عدم اجرای تعهدات طرف آمریکای می باشد که مورد پذیرش نمی باشد.

نقوی حسینی با اشاره به اینکه آنها به گفته خود به دنبال تحریم های غیر هسته ای هستند تا ناقض برجام شناخته نشوند و از سوی دیگر کشورها به عنوان مسئول عدم اجرای برجام، مورد مواخذه قرار نگیرند، تصریح کرد: آمریکای ها تحریم های جدید با عناوین تازه را در دستور کار قرار داده و در واقع "قانون مبارزه با اقدامات بی ثبات کننده ایران" یک هدف کلی را دنبال می کند ، مبنی بر اینکه تحت پوشش آن قوانین جدیدتری علیه کشورمان اتخاذ شود.

نماینده مردم ورامین با تاکید بر اینکه در واقع این طرح آمریکا زمینه ساز قوانین بعدی علیه کشورمان می باشد، گفت: بر اساس اطلاعات موجود نزدیک به 50 طرح با عنوان های گوناگون علیه ایران در کنگره آمریکا تهیه شده تا در مراحل بعد علیه ایران مورد تصویب قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه بدون شک در قالب دستور ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری هر نوع تحریمی علیه ایران ناقض برجام محسوب می شود و ایران اقدام متقابل را انجام خواهد داد، تاکید کرد: هیچ شکی در نقش تاثیر گذار جمهوری اسلامی ایران در خط مقدم مقابله با تروریست ها وجود ندارد، چرا که ایران همواره به دنبال ایجاد آرامش، ثبات و تنش زدایی در منطقه بوده و سعی در بهبود مناسبات با دیگر کشورهای منطقه را دارد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با تاکید بر اینکه مثلث شوم آمریکا، رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی به دنبال ایجاد شرایط سخت علیه جمهوری اسلامی ایران هستند تا به منافع غیر مشروع خود در منطقه دست یابند و طرح کنگره آمریکا نیز در راستای تامین منافع آنها می باشد که قطعا قابل پذیرش نیست، گفت: بی شک ایران پرچمدار صلح و آرامش درمنطقه است و همیشه مورد حمله تروریست ها قرار گرفته است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج