وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به رابطه خوبی که بین وی و سردار قاسم سلیمانی وجود دارد در مورد صحبت‌های اخیر سید محمود نبویان، یک فعال سیاسی مبنی بر این‌که ظریف به آمریکایی‌ها تعهد داده که در برابر کاهش تحریم‌های اقتصادی ایران سردار سلیمانی را به این کشور تحویل می‌دهد،‌ تأکید کرد: این سخنان شرم‌آور است و ایشان باید رسماً عذرخواهی کند.

به گزارش خبرگزاری موج، محمدجواد ظریف ظهر روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیأت دولت ادامه داد: صحبت‌های مطرح شده شرم‌آور است و ما می‌خواهیم که ایشان (نبویان) به طور رسمی بابت بیان این سخنان عذرخواهی کند چون تهمت نادرستی زده‌اند. ایشان باید به خاطر بیان این سخنان توبه کنند. به عنوان یک برادر کوچک‌تر به ایشان این توصیه را می‌کنم.

ظریف در پاسخ به این سوال که از این فعال سیاسی به خاطر این اظهارات شکایت خواهید کرد؟ گفت: من به طور کلی هیچ علاقه‌ای به انجام این امور ندارم و اگر می‌خواستم در مورد این‌گونه سخنان پیگیری حقوقی کنم باید یک اتاق در دادگستری در این ارتباط دایر می‌کردم، اما در این مورد با توجه به علاقه و رابطه خوبی که من با آقای سردار سلیمانی دارم این موضوع را پیگیری می‌کنیم، مگر اینکه ایشان (نبویان) معذرت‌خواهی و توبه کند.

رئیس دستگاه دیپلماسی هم‌چنین در مورد ادعای روز گذشته یک نماینده مجلس مبنی بر نقض حریم هوایی ایران از سوی یک هواپیمای سعودی که حامل مقامات نظامی این کشور بوده است و مماشات وزارت امور خارجه در این ارتباط با ارائه توضیحاتی در مورد اصل این موضوع گفت: ‌در این مورد اصلاً وزارت امور خارجه اطلاعی نداشته و نقشی در این‌گونه پروازهای عادی ندارد و نباید داشته باشد و این پرواز نیز مثل چند صد پروازی است که به طور معمول به صورت روزانه از حریم هوایی ایران عبور می‌کرده است و نباید هیچ منظور سیاسی را به آن اضافه کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج