حجت‌الاسلام آل‌هاشم با حکم حضرت آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب، نماینده ولی‌فقیه در استان آذربایجان‌ شرقی و امام‌ جمعه تبریز شد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، در پی درخواست کناره‌گیری حجت‌الاسلام و المسلمین مجتهد شبستری از امامت جمعه تبریز پس از سال‌ها خدمات مجاهدت‌ آمیز، حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در حکمی، حجت‌الاسلام سیّدمحمّدعلی آل‌هاشم را به‌ عنوان نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام‌ جمعه تبریز منصوب کردند.

 

متن حکم رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب حجت‌الاسلام آقای حاج سیّدمحمّدعلی آل‌هاشم دامت‌افاضاته

اکنون که جناب حجت‌الاسلام و المسلمین آقای مجتهد شبستری پس از سال ها خدمات مجاهدت‌آمیز در جایگاه باعظمت امامت جمعه در شهر قهرمان تبریز، از ادامه این تلاش مکرّم معذور گشته و درخواست کناره‌گیری کرده‌اند، جنابعالی را که خود فرزند آن شهر عزیز و دارای سابقه خدمت موفق در مسئولیت های دیگر بوده و از شایستگی لازم برخوردار می باشید به نمایندگی خود در آن استان و امامت جمعه تبریز منصوب می کنم.

از جنابعالی انتظار می رود که با سلوک صمیمانه و تلاش خردمندانه با آن مردم مؤمن و پرانگیزه و شجاع که گام های بلندشان در مجاهدت های بزرگ در همه‌ دوران ها، کم‌نظیر است به ویژه با قشر جوان انقلابی و پرشور، جایگاه معتبر امامت جمعه را بیش از پیش در خدمت پیشرفت های فکری و عملی انقلاب قرار دهید.

تأکید بر وحدت کلمه‌ عموم مردم، ارتباط مستحکم با روحانیت معظم و علمای اعلام، رابطه صمیمی با دانشگاهیان و فرزانگان، گسترش خدمات فرهنگی با کمک جوانان و مجموعه‌های مؤمن و انقلابی، و همدلی با ایثارگران و همدردی با ضعیفان، نیز همواره باید مدّ نظر باشد.

توفیقات جنابعالی را از خداوند متعال مسئلت می نمایم.

سیّدعلی خامنه‌ای

10 / خرداد ماه / 1396

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج