ایب رئیس مجلس گفت: هدف ما از ائتلاف میان فراکسیون امید و ولایی، شکستن بن بست ها بود تا اختلاف نظرها در رابطه با رای اعتماد آینده مجلس به وزرای دولت دوازدهم کاهش یابد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج، علی مطهری در جمع خبرنگاران در خصوص انتخابات امروز هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: بعضی از فراکسیون های سه گانه رفتار فراکسیونی نداشتند و ب تعهد و توافق عمل کردند که این مساله یک مقدار طبیعی است بهرحال نمایندگان همیشه تا حدی به توافقات فراکسیون ها عمل می کنند و در ضمن آن نیز نظر خود را اعمال می کنند. این موضوع در تمامی دوره های انتخابات هیات رئیسه رخ داد و امر غیر عادی محسوب نمی شود.

وی در خصوص ائتلاف فراکسیون امید و ولایی ها برای انتخابات هیات رئیسه مجلس خاطر نشان کرد: هدف ما از این ائتلاف شکستن بن بست ها بود تا انتخابات امروز مقدمه ای برای کاستن از اختلاف نظرها در رابطه با رای اعتماد آینده مجلس به وزرای دولت دوازدهم و سهولت کار دولت باشد. لذا چون تاکید فراکسیون ولایی بر پست های نایب رئیسی بود، من پیشنهاد دادم که آنها نیز نامزد معرفی کنند و برای تصدی نواب رقابت صورت گیرد اما برای 10 پست دیگر هیات رئیسه بر طبق تواق عمل شود. 

مطهری در باره عهدشکنی برخی در رای دادن به لیست توافق شده برای هیات رئیسه اظهار داشت: نمی شود گفت عهد شکنی بوده. بالاخره نماینده ها تا حدی فراسیونی رای می دهند ضمن آنکه نظرشان را م اعمال می کند. بنابراین توقعی نیست که یک لیست کامل را بیاورد.

نایب رئیس مجلس در باره عدم موفقیت کاندید زنان و اهل سنت در انتخابات هیات رئیسه گفت" دلیل خاصی برای رای ندادن نماینده ها به این دو کاندید می ود ذکر کرد این در حالی است که در فراکسیون مستقلین و فراکسیون امید نامزد زنان و اهل سنت رای آوردند اما در صحن دیدیم که این موفقیت به دست نیامد و خب این مساله طبیعی است که لیست به طور کامل به نتیجه نرس.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج