سخنگوی وزارت امور خارجه حمله جنایت‌کارانه انتحاری صبح روز چهارشنبه در کابل که به کشته و زخمی شدن شمار زیادی از مردم بی‌گناه منجر شد را به شدت محکوم و با دولت و ملت افغانستان ابراز همدردی کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، سخنگوی وزارت امور خارجه با رد هرگونه توسل به خشونت و رسیدن به اهداف با کشتار ابراز امیدواری کرد که ابتکارات سیاسی و گفت‌وگوها بین گروه‌های افغان بدون دخالت برخی کشورهای منطقه و فرامنطقه که متهم به تجهیز و تسلیح گروه‌های افراطی و تروریستی هستند، سدی در برابر  این اقدامات و سازوکاری برای جلوگیری از تکرار این قبیل اقدامات نابخشودنی و ضد بشری  که کشور افغانستان و ثبات و امنیت آن را هدف قرار داده است، گردد.

قاسمی هم‌چنین اظهار کرد: حملات تروریستی در هر کجا و از جانب هر گروه و تحت هر بهانه‌ای، اقدامی سبعانه و مذوم و مردود است و باید با شدت تمام محکوم و بدان پاسخ داده شود. اقدام انتحاری در کابل هشدار دیگری است که عدم برخورد قاطع با این پدیده شوم و ادامه حمایت برخی کشورها از حامیان این گروه‌های افراطی در منطقه در هفته‌های اخیر موجب افزایش این نوع اقدامات بی‌رحمانه شده است و جا دارد تمامی کشورها و جوامع صلح‌طلب در خیزشی بزرگ موضوع افرط‌گرایی و ریشه‌های رشد و نمو آن و مروجان و حامیان آنها را با جدیت تمام مورد بررسی و توجه لازم قرار دهند.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در پایان گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره و همیشه در شرایط سخت و دشوار در کنار دولت و مردم مظلوم و بزرگ افغانستان خواهد بود.

بنا بر گزارش رسانه‌های محلی افغانستان انفجار صبح روز چهارشنبه در منطقه‌ای از شهر کابل روی داده که کاخ ریاست جمهوری و تعدادی از سفارت‌خانه‌های خارجی در آن قرار دارند.

گفته می‌شود حدود 100 کشته و زحمی این حمله تروریستی تا کنون به جای گذاشته است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج