فرمانده نیروی دریایی ارتش با تأکید بر افزایش توان دفاعی و بازدارندگی نیروهای مسلح گفت که نیروهای مسلح محور امنیت در کشور هستند.

به گزارش خبرگزاری موج، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش در مراسم محفل انس با قرآن که در مسجد پیامبر اعظم ناوگان شمال نیروی دریایی برگزار شد،   با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب درباره امنیت کشور اظهار کرد: امنیت در کشور ما در حالی پایدار و مناسب است که در اطراف ما این امنیت ملتهب است.

وی با بیان اینکه «امنیت در هر کشوری جایگاه بالایی دارد»، خاطر نشان کرد: دشمنان اسلام این ناامنی را به وجود آورده و همه تلاششان این است که این نا امنی را در کشور ما نیز به وجود آورند، اما این امکان تاکنون برایشان به وجود نیامده و نخواهد آمد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با تاکید بر اینکه پیشرفت و رشد در هر جامعه درگرو وجود امنیت است، افزود: در صورت نبود امنیت هیچ پیشرفتی در اقتصاد و اجتماع و آبادانی و صنعت به وجود نخواهد آمد.

سیاری همچنین با تاکید بر لزوم حفظ اتحاد و همدلی نزد مردم، گفت: هرگاه همه مردم با اتحاد، همدلی و هماهنگی در کنار یکدیگر باشند، قطعاً امنیت در کشور برقرار می‌شود و این وحدت و انسجام باید همیشه حفظ شود تا شاهد رشد جامعه باشیم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش بابیان اینکه «محور امنیت در کشور نیروهای مسلح هستند»، اظهار کرد: نیروهای مسلح ما به هر میزان که مقتدرتر، توانمندتر، هوشمندتر و پرتلاش‌تر باشند، امنیت در داخل و خارج از مرزهای کشور تأمین می‌شود.

وی افزود: نیروهای مسلح ما برای برقراری امنیت باید توانمندی خود را حفظ کنند و  هر میزان توان دفاع و بازدارندگی بالاتر باشد، امنیت هم بیشتر است و همه‌کسانی که در فرا منطقه ما در فکر دشمنی با جمهوری اسلامی هستند با نگاه به انسجام و اتحاد داخل قطعاً حتی فکر تهاجم به کشور به سرشان خطور نمی‌کند.

سیاری با تأکید برافزایش توان دفاعی و بازدارندگی نیروهای مسلح گفت: مهم‌ترین عامل مؤثر در ارتقاء توان دفاعی کشور داشتن نیروی انسانی الهی محور هست و رهبر انقلاب  سه شاخصه ایمان، دانش، شجاعت را از مهم‌ترین ویژگی نیروهای مسلح برشمردند.

وی با بیان اینکه «ماه رمضان، ماه خودسازی و عبادت است»، خاطر نشان کرد: افزایش سطح ایمان در سایر شاخصه‌های انسانی مؤثر بوده و قطعاً با پای‌کار آمدن توان دانش، ایمان و شجاعت نیروهای جان‌برکف نیروی دریایی و تمامی هم‌رزمان حتی فکر تعرض به کشورمان بر سر هیچ احدی نخواهد افتاد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج