سخنگوی وزارت خارجه گفت: در دولت یازدهم در کنار مسایل هسته ای سایر موضوعات در حوزه سیاست خارجی پیگیری شد اما به دلیل اثرگذاری پررنگ برجام کمتر دیده شد.

بهرام قاسمی در پاسخ به سوال خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج در این خصوص که در چهار سال آینده آیا باز هم وزارت خارجه به دنبال رفع تحریم های غیرهسته ای تمرکز خود را روی رابطه با غرب و اروپا خواهد گذاشت، گفت: در چهار سال گذشته موضوع روابط با سایر جهان از سوی وزارت خارجه مغفول نماند هر چند که بحث هسته ای بیش از بقیه دیده شد. 

وی ادامه داد: اگر مجموع روابط با سایر کشورها، سفرهای وزیر امورخارجه، معاونین و سایر وزرا را درنظر بگیریم می بینیم که در این مدت با کشورهای آسیایی، آمریکای لاتین آمد و شد هایی داشتیم. این مسیر کماکان ادامه می یابد و دستگاه دیپلماسی تک بعدی عمل نخواهد کرد. 

سخنگوی وزارت خارجه تصریح کرد: در این راستا ارتباط با کشورهای همسایه نیز یک مساله جدی و اصل است و در دولت دوازدهم هم بحث گسترش مناسبات همه جانبه با این کشورها در دستور کار قرار دارد و برای آن برنامه ریزی هایی شده است. 

قاسمی خاطر نشان کرد: قطعا ما صرفا معطوف به برجام و مسایل هسته ای نبودیم و در آینده هم هر مساله مهم دیگری باشد از اولویت برخوردار می شود. نمی توان یک موضوع را فدای موضوع دیگری در سیاست خارجی کرد. اما برجام، اثراتش، مدت زمانی که برای آن صرف شد و شگفتی ای که در دنیا آفرید باعث شد تا بیش از دیگر موارد دیده شود و امیدواریم با این روش به سایر موضوعات در راستای منافع ملی پرداخته شود. 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج