جلسه ستاد مرکزی بزرگداشت امام راحل با حضور نمایندگان وزارت خانه ها، سازمان ها و نهادهای انقلابی عضو ستاد ارتحال امام(ره)، برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج، در این مراسم که پیش از ظهر امروز در حرم امام (ره) برگزار شد، نماینده آتش نشانی گفت: ٥٧٠ آتش نشان در طول برگزاری بزرگداشت ارتحال امام در جوار حرم مطهر مستقر هستند و ما تمهیدات لازم را برای جلوگیری از هرگونه حادثه اندیشیده ایم.

وی افزود: ما با دوستانمان در سپاه ولی امر و انصار هماهنگی های لازم را نیز داریم.

نماینده وزارت اطلاعات نیز در این مراسم اظهار کرد: امنیت مردم از مهمترین نعمت های جمهوری اسلامی ایران است و کار تامین امنیت، کار بسیار سختی است با این حال نیروهای امنیتی و سربازان گمنام امام زمان (عج) به خوبی توانستند این وظیفه خطیر را انجام دهند.

وی تاکید کرد: خدمات خوبی برای تامین امنیت مراسم بزرگداشت در سال های قبل ارایه شده با این حال تهدیدات دشمن برقرار است و حتی ممکن است افزایش هم پیدا کند، اما ما در آمادگی کامل به سر می‌بریم و تسلط خوبی نسبت به جریان ضد انقلاب به ویژه تکفیری ها وجود دارد.

سردار کریمی نماینده نیروی انتظامی نیز گفت: حوادثی که در اطراف ایران رخ می‌دهد ممکن است در تهران هم  اتفاق بیفتد با این حال ما نسبت به مسائل اشراف خوبی داریم.

وی با بیان اینکه نگرانی ما از مبارزه با نئوتروریسم است، افزود: ما در این رابطه برنامه ریزی های لازم را انجام داده ایم در عین حال بحث ترور هم مطرح است. برخی کاروان ها از مناطقی می آیند که ممکن است در میانه راه مورد حمله قرار گیرند که ما تامین امنیت آنها را نیز مورد توجه قرار داده ایم.

کریمی در پایان ز تشکیل قرارگاه روح الله در زمان برگزاری مراسم ارتحال امام خبر داد و گفت: اتباع بیگانه و به ویژه افاغنه که ممکن است اطراف حرم امام باشند شناسایی شده و طی روزهای آتی ساماندهی می‌شوند.

نماینده راهنمایی و رانندگی نیز خاطر نشان کرد: براساس فرمان فرماندهی نیروی راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ طرح ترافیک این ایام و مسیر رفت و آمد کاروان ها و استقرار آنها مشخص شده است.

انصاری قائم مقام تولیت حرم امام خمینی در پایان این نشست تاکید کرد: بدون مجوز آستان حرم امام ره هیچ فرد یا نهادی حق پخش مواد غذایی، پوستر و... را ندارد و نیروهای مسوول تامین امنیت، اجازه چنین کاری را نمی‌دهند. ما نباید بگذاریم فضای ناامن روانی برای زوار ایجاد شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج