رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس ارتش گفت: ارتش به رسالت خودش در جلوگیری از تخریب و فراموشی دفاع مقدس فعالیت‌های ویژه‌ای انجام می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری موج، امیر سرتیپ ابراهیم گلفام در مراسم شکوه حماسه که در فرهنگسرای اندیشه تهران برگزار شد در سخنانی بیان کرد:  ارتش مقتدر جمهوری اسلامی ایران در دوران دفاع مقدس بیش از 48 هزار شهید تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است.  پرسنل و سربازان ارتش نیز در دوران دفاع مقدس توانستند حماسه‌های جاودانی را خلق کنند. امروز نیز 35 سالروز پیروزی از آزادسازی خرمشهر را با حضور پیشکسوتان و فرماندهان ارتش گرامی ‌می‌داریم .

وی خاطرنشان کرد: اینکه عملیاتی به فاصله کوتاهی از عملیات دیگر مانند فتح‌المبین طراحی و اجرا شود در دنیا کاری بی‌نظیر است. اما ما توانستیم این کار را انجام بدهیم که دستاوردهای بسیاری در دستیابی به اهداف به همراه داشت.

 گلفام تاکید کرد: سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ارتش در راستای منویات مقام معظم رهبری مبنی بر جلوگیری از تحریف و فراموشی دفاع مقدس فعالیت‌های بسیاری در عرصه کتاب و فیلم سازی انجام داده است و اسناد مرتب با آن زمان را گردآوری کرده است که یکی از این محصولات فیلم تصمیم منطقی نام دارد و فردا سوم خرداد در سینما آزادی تهران رونمایی خواهد شد.

 در ادامه این مراسم، صلاحی رییس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران گفت: زمانی افرادی شعار انحلال ارتش را طرح می‌کردند و اکنون عده‌ای دانسته یا نادانسته در رابطه‌با مسئله موشکی ما صحبت‌هایی می‌کنند. قطعا آنها باید بدانند که قدرتمند بودن برای جنگ نکردن است چرا که داشتن موشک مولفه‌ای بازدارنده است.

وی خاطرنشان کرد:‌ اکنون شاهدیم که رئیس حاکمه آمریکا که شیطان بزرگ است با سران عربستان قراردادی به ارزش 500 میلیارد دلار را به امضا رسانده است که در آن 110 میلیارد به تسلیحات اختصاص دارد . عربستان این پول را با فروش ارزان‌قمیت نفت در اختیار آمریکا قرار می‌دهد. در چنین شرایطی است که در داخل کشور زمزمه‌هایی مبنی بر پرهیز از ساخت موشک سر می‌دهند  البته ریس جمهورمان به نکته‌ای ویژه‌ای اشاره کردند که اگر کشورهای دیگر سلاح خریداری می‌کنند ما خودمان سلاح می‌سازیم.

صلاحی گفت: قدرتی که اکنون داریم به واسطه بر کت خون شهدا است. بی‌شک اگر  سایر کشورها شهدای همچون فرماندهان ما در اختیار داشتند بسیار از آنها می‌گفتند اما متاسفانه ما به دلیل شهدای قهرمان زیادی داریم قدرشان را نمی‌دانیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج