عبدالعزیز بوتفلیقه، رئیس‌جمهوری الجزایر در پیامی به حسن روحانی، انتخابش به عنوان رئیس‌جمهوری منتخب ایران تبریک گفت.

به گزارش خبرگزاری موج، متن این پیام به شرح زیر است: 

آقای حسن روحانی رئیس‌جمهور محترم جمهوری اسلامی ایران

به مناسبت انتخاب مجدد جنابعالی به عنوان رئیس‌جمهوری اسلامی ایران، بسیار خرسندم که از طرف خودم، دولت و ملّت الجزایر ضمن ابراز صمیمانه‌ترین تهنیت‌ها، موفقیت شما را در انجام وظایف بلندتان خالصانه آرزو کنم. بی‌شک انتخاب شما از سوی اکثریت ملّت ایران نشانه شناخت و قدردانی از شایستگی‌های بالا و تجربه غنی و سیاست‌های خردمندانه شماست که در مسیر خدمت به مصالح کشور برادر ایران اتخاذ کرده و به گونه‌ای مؤثر اجرا کردید. فرصت را مغتنم شمرده و توسعه قابل توجهی که روابط دوگانه ما طی سال‌های اخیر شاهد آن بوده است، تحسین می‌کنم.

این توسعه حاصل پایبندی دو کشور و همکاری ارزشمند شما به هدف بیان دوستی تاریخی و همبستگی میان دو کشور ایران و الجزایر است. نتیجه دوستی تاریخی و همبستگی میان ما برای هر دو ملّت؛ دستاوردهای ملموسی است که حاصل آن جهش کیفی همکاری میان ایران و الجزایر بوده است. من اطمینان دارم که تعهد و درایت شما در سایه مدیریت حکیمانه موفقیت‌ها و دستاوردهای بیش‌تری برای ملّت ایران به همراه خواهد داشت و ملت ایران به آرمان‌های قانونی خود در سایر زمینه‌ها دست خواهد یافت.

این مناسبت فرصتی است که آن را مغتنم شمرده و کمال رغبت خود را دو مسأله که برای ایران و الجزایر و بلکه برای همه امت اسلام سودمند است، ابراز می‌کنم: از یک سو؛ همکاری با شما به جهت تحکیم و تقویت اصل گفت‌وگو و همفکری میان دو کشور، و از سوی دیگر؛ به کار گرفتن تمام تلاش خود به جهت توسعه و تحکیم رابطه برادری و همکاری میان دو کشور برادر ایران و الجزایر.

برادر گرامی، جناب آقای رئیس جمهور؛ محبت و احترام خالصانه ما را پذیرا باشید.

عبدالعزیز بوتفلیقه

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج