هیات پارلمانی اعزامی مجلس شورای اسلامی به ابوظبی با امل القبیسی رئیس مجلس ملی امارات دیدارکردند.

به گزارش خبرگزاری موج، جلیل رحیمی جهان آبادی گفت: در دیدار هیات پارلمانی ایران با رئیس مجلس امارات، خانم القبیسی بر ضرورت تقویت روابط دو کشور همسایه، امارات و ایران تاکید کرد و حسن همجواری دو کشور را به نفع ملت‌ها دانست.

وی افزود: خانم قبیسی از سفر خود به ایران طی سالهای گذشته و مهمان نوازی و زیبایی ایران بویژه شهر یزد به خوبی یاد کرد و ابراز امیدواری کرد روابط دو ملت بهتر از گذشته شود.

به گفته رحیمی، هیات پارلمانی ایران نیز در این دیدار بر اهمیت هوشیاری کشورها و ملت‌های منطقه در شرایط کنونی تاکید و از مهمان نوازی و روابط رو به بهبود دو کشور ابراز خوشحالی کردند.

این نماینده مجلس یادآور شد: در پایان این دیدار سیده فاطمه ذوالقدر هدایای  مجلس شورای اسلامی از صنایع دستی یزد و اصفهان را به  رئیس مجلس  شورای ملی امارات تقدیم کرد و ضمن ابلاغ سلام و ادای احترام ریاست محترم مجلس دکتر لاریجانی به ریاست و نمایندگان محترم مجلس امارات متحده عربی، از ریاست مجلس ملی امارات برای سفر رسمی به ایران  دعوت بعمل آورد.

هیات پارلمانی ایران به منظور شرکت در نشست کمیته اجرایی و مالی مجمع پارلمان های آسیایی که با حضور بیش از 12 کشور صورت می گیرد، عازم امارات شده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج