سخنگوی وزارت کشور گفت: تعرفه‌های پیش‌بینی شده برای انتخابات رقمی بیشتر از واجدین شرایط بوده است و هر شعبه‌ای میزان تعرفه‌هایش به 70 درصد برسد، تعرفه جدید برای آنان ارسال خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج، سید سلمان سامانی در جمع خبرنگاران با اشاره به مشارکت مردم در پای صندوق‌های رأی اظهار داشت: پیش‌بینی ما این است که مشارکت بالای 70 درصد باشد و رکورد جدیدی از مشارکت به ثبت برسد.

سخنگوی وزارت کشور با اشاره به صفوف طولانی در برخی شعب اخذ رأی گفت: بعضی از شعب شلوغ است که برای اینکه بتوانیم روند رأی‌گیری را تسهیل کنیم با هیأت اجرایی و نظارت استان تفاهم کردیم تا دو منشی به برخی شعب اضافه شود تا روند رأی‌گیری سرعت بگیرد.

سامانی افزود: آنچه در این انتخابات برای من جلب توجه کرد مشارکت پرشور مردم در پای صندوق‌های رأی از ابتدای آغاز رأی‌گیری بود و همکاران من آمادگی دارند تا آخرین لحظه، آرا را جمع‌آوری و از این آرا صیانت کنند و سپس در کمال دقت آرا را شمارش کنند و براساس نتایج شمارش منتخب مردم سکان امور را در دست خواهد گرفت.

وی ادامه داد: تا زمانی که مردم در شعب اخذ رأی حضور داشته باشند، رأی آنان اخذ خواهد شد اما ما با یک محدودیت زمانی مواجه هستیم که باید حداکثر تا ساعت 24 کار انتخابات تمام شود.

سخنگوی وزارت کشور در خصوص تمدید زمان برگزاری انتخابات گفت: در قانون حداقل 10 ساعت برای برگزاری انتخابات پیش‌بینی شده و حداکثر زمانی که در قانون پیش‌بینی شده تا ساعت 24 است، حدفاصل بین ساعت 18تا 24 با تشخیص وزیر کشور دوره اخذ رأی تمدید می‌شود که این دوره برای همه جا تمدید نمی‌شود.

سامانی از مردم خواست در زمان تعیین شده و هر چه سریعتر به شعب اخذ رأی مراجعه و رأی خود را به صندوق بیندازند.

وی در خصوص تخلفات انتخاباتی نیز گفت: در قانون پیش‌بینی شده هر فردی نسبت به عدم رعایت قانون با موردی مواجه می‌شود باید به شکل مستند شکایت خود را اعلام کند و مراجع مشخصی نیز در قانون پیش‌بینی شده که می‌توانند به آن مراجعه کنند.

سخنگوی وزارت کشور گفت: مردم در هرکجا تخلفی را مشاهده کردند به هیأت‌های بازرسی وزارت کشور اعلام کنند و ما آن را بررسی می‌کنیم تا این جشن بزرگی که در کشور شکل گرفته با این تخلفات خدشه‌دار نشود و قطعاً از آرای مردم صیانت خواهیم کرد و با حداقل زمان و با حداکثر دقت و صحت نتایج را اعلام خواهیم کرد.

سامانی یادآور شد: تاکنون تنها در نیوزلند انتخابات به پایان رسیده و کار شمارش آرا انجام شده است که نتایج آن در زمان لازم اعلام خواهد شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج