نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی و رئیس هیئت نظارت بر انتخابات استان با اشاره به مشارکت 80 درصدی در برخی شهرهای ییلاقی استان در حال حاضر، پیش‎‎بینی کرد با توجه به سفرهای پایان هفته به این مناطق این آمار به بالای 100 درصد نیز برسد.

به گزارش خبرگزاری موج، محمدرضا تابش در جمع خبرنگاران حاضر در ستاد انتخابات استان با اشاره به نقش رسانه‎‎ها در انعکاس اخبار انتخابات و ترغیب مردم به مشارکت عمومی بیشتر در انتخابات، اظهار کرد: خوشبختانه تاکنون مشارکت مردم در انتخابات از 50 درصد فزونی یافته است و حتی در برخی شهرهای ییلاقی استان از 80 درصد فراتر رفته است.

وی با بیان این که مراکز شهرها همیشه در این ایام تعطیلی به ییلاقات مراجعه می‏‏‌کنند، بعید نیست که مشارکت در برخی از شهرهای ییلاقی حتی به بیش از 100 درصد نیز افزایش یابد.

رییس هیئت نظارت بر انتخابات یزد از مردم خواست تا در ساعات باقیمانده با حضور در شعب اخذ رای، مشارکت خود را به لحظات پایانی موکول نکنند.

وی با پیش‌بینی مشارکت حدود 80 درصدی در این دوره از انتخابات، ابراز امیدواری کرد که مردم به گونه‎‎ای برنامه ریزی کنند که در ساعات پایانی رای گیری شاهد ازدحام جمعیت در شعب نباشیم.

تابش در مورد مطالبات مردم از منتخبان انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا، گفت: خوشبختانه مردم به درستی به این حق مدنی خود واقف هستند ولی این حق باید به صورت دو طرفه بین مردم و مسئولان ایفا شود چرا که قطعا مردم در قبال رای خود مطالباتی را از منتخبین ‎‎ شان دارند.

وی یکی از وظایف دولتی که می‎‎خواهد روی کار بیاید را اصلاح ساختار ‎‎هایفرسوده کشور خواند و تصریح کرد: متاسفانه ساختار قانون‎‎گذاری کشور مربوط به دوره مشروطه است و اداره مملکت با این ساختار برای هر دولتی مشکل است.

این مسئول یکی دیگر از مطالبات از دولت دوازدهم را اجرای قوانین ذکر کرد و گفت: خوشبختانه در کشور قانون کم نداریم ولی نیازمند دولتمردانی هستیم که بتوانند این قوانین را به خوبی اجرایی کنند.

تابش اضافه کرد: البته برای تحقق این دو مهم، نیازمند تحول در تمام زمینه‏‏‌ها اعم از حوزه‏‏‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی هستیم چرا که اگر به عنوان نمونه در فرهنگ کشورمان تحول ایجاد نشود، مسائل اقتصادی و آسیب‎‎های اجتماعی کشور نیز به سامان نخواهد رسید.

این نماینده مجلس در پایان نیز تاکید کرد: دیگر کشور فرصتی برای آزمون و خطا ندارد چرا که کشور در مرحله تعیین‎‎کننده‎‎‌ای قرار دارد.

«سید ابوالفضل موسوی بیوکی» نماینده مردم یزد و اشکذر و عضو هیات نظارت بر انتخابات استان نیز در جمع خبرنگاران ستاد انتخابات استان اظهار کرد: حضور پرشکوه مردم در این دوره از انتخابات را هم به مقام معظم رهبری و هم به خود مردم تبریک می‎‎گوییم و امیدواریم جشن حضور را به اتفاق هم برگزار کنیم.

وی با اشاره به شکل گرفتن یوم الله دیگری در تقویم جمهوری اسلامی، افزود: جدای از هر آنچه از صندوق‎‎های آراء بیرون بیاید که قابل احترام است، تا این لحظه نیز اقتداری که می‏‏‌خواستیم را در مشارکت این دوره کسب کرده‎‎ایم.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج