محسن هاشمی گفت: انتخابات امسال نسبت به گذشته بسیار پرشورتر بوده و درصد مشارکت مردم در این دوره بسیار بالا است.

به گزارش خبرگزاری موج، محسن هاشمی با حضور در حسینیه جماران در جمع خبرنگاران گفت: انتخابات کم هزینه‌ترین مسیر برای اصلاح در کشور است و خوشبختانه نظام جمهوری اسلامی این امکان را در اختیار مردم قرار داده تا هر چهار سال یکبار سرنوشت خود را با انتخابات رقم بزنیم .

وی با بیان اینکه دو تفکر سیاسی در انتخابات پیش رو روبروی هم هستند ادامه داد: در این راستا حرف‌های زیادی زده شد و سیمای جمهوری هم وقت مناسبی گذاشت تا همه بتوانند حرف‌هایشان را بزنند؛ همچنین سخنرانی‌ها و مراسم‌های مختلفی در طول انتخابات برگزار شد.

هاشمی تاکید کرد: چه در زمان ثبت نام، چه در زمان تایید صلاحیت‌ها و چه در زمان تبلیغات و مناظرات بسیار خوب عمل شده و خوشبختانه انتخابات به آرامی در حال برگزاری است و جا دارد از دولت آقای روحانی و مسئولان انتخابات در وزارت کشور و نیروهای انتظامی و امنیتی و همه کسانی که در برگزاری انتخابات تلاش کردند تشکر شود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: کاندیداها در جریان انتخابات نیز درخشیدند و حرف‌هایشان را زدند؛ گرچه حرف‌های غیراصولی زده شد و تخریب‌هایی صورت گرفت اما این موارد در انتخابات طبیعی است و آنچه مهم است این است که همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند نتیجه انتخابات هرچه باشد برنده اصلی مردم هستند و طرف مقابل باید تمکین کند و اجازه دهد نظراتش را به اجرا در بیاورند و حضور مردم مهم است؛ بنابراین من از همه کسانی که در سیاست‌های امنیتی نظامی سیاسی تصمیم گیرنده هستند می‌خواهم اجازه دهند آن کسی که در کشور برنده شده نظراتش را در کشور پیاده کند.

هاشمی تصریح کرد: معتقدم جناب آقای روحانی با رأی بالایی برنده این رقابت می‌شود و باید آن قولی را که در برنامه تبلیغاتی‌شان به مردم دادند که دیگر تحریم‌های غیر هسته‌ای را نیز بردارند بتوانند عملی کنند. اگر آقای روحانی بتواند این کار را انجام دهد همه بندهایی که از طریق استکبار جهانی به پای اقتصاد ایران زده شده بود باز می شود و با پایین آمدن تورم و بهره‌های بانکی سرمایه‌ها به سمت تولید و اشتغال می‌رود و نتیجه آن شغل و رفاه است .

هاشمی با اشاره به عملکرد روحانی بیان داشت: علیرغم همه مزاحمت‌هایی که برای آقای روحانی ایجاد شد؛ عملکرد آقای روحانی با رفع تحریم‌های هسته‌ای، پایین آوردن نرخ تورم و ایجاد شرایط آزاد در فضای مجازی قابل قبول بود و این مسأله قابل ستایش است.

وی در ادامه درباره لیست‌های اصلاح طلبان برای انتخابات شوراها گفت: بعید نیست این تشتت ضربه وارد کند اما مردم در حد انتخابات وضعیت بهتری نسبت به گذشته پیدا کردند و این را فهمیدند که اگر به لیستی رأی ندهند همه کرسی‌های شورا به دست نمی‌آید؛ لذا رفتن یک یا دو و یا حتی ده نفر از یک لیست به شورا مشکلی را حل نمی‌کند همانطور که در شورای گذشته حل نکرد لذا علیرغم اینکه برخی‌ها به لیست امید انتقاد داشتند اما به همه اعضا رأی دادند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا به لیست امید انتقاد دارد یا خیر گفت: چون یک تصمیم جمعی است همه به آن تمکین کردند اما هر کسی می تواند نظر مختلفی داشته باشد. من هم نسبت به لیست نمی گویم اعتراض داشتم، اما می‌دانم که اعتراضاتی وجود داشت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج