اخذ رای از ایرانیان مقیم استرالیا در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از ساعت 9 صبح به وقت محلی آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری موج، رای گیری از ایرانیان مقیم استرالیا برای انتخابات ریاست جمهوری در 6 شهر آدلاید، بریزبن، پرث، سیدنی، کانبرا و ملبورن انجام می شود.
رای گیری از هموطنان ایرانی در شهر کانبرا و صندوقی که در سفارت جمهوری اسلامی ایران مستقرشده است از ساعت 9 صبح به وقت محلی (3 و 30 دقیقه به وقت تهران) کلید خورد.
این در حالی است که به دلیل اختلاف ساعت انتخابات در شهر 'پرت' استرالیا ساعت 9 به وقت محلی (5 و 30 به وقت تهران) آغاز می شود.
ساعت اخذ رای از ایرانیان مقیم استرالیا در محل سفارت کشورمان در کانبرا و پنج شهر دیگر این کشور از ساعت 9 صبح تا 9 شب پیش بینی شده است.
نهادهای ذیربط امنیتی و انتظامی استرالیا، مسئولیت نظم وامنیت فضای پیرامونی شعب اخذ رای را بر عهده دارند.
ستاد کمیته اجرایی مرکزی انتخابات ریاست جمهوری ایران در استرالیا از هموطنان ایرانی مقیم خواست حضور و مشارکت فعالی در انتخابات برای تعیین سرنوشت کشور داشته باشند.
دارا بودن تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران و داشتن 18 سال تمام تا 29 اردیبهشت امسال از شرایط شرکت کنندگان در انتخابات برای رای دادن است.
شرکت کنندگان در انتخابات باید برای رای دادن شناسنامه و کارت ملی خود را به همراه داشته باشند، اما ایرانیان خارج از کشور در صورت همراه نداشتن شناسنامه و کارت ملی می توانند با ارائه گذرنامه معتبر ایرانی در انتخابات شرکت کنند.
در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری سیدمصطفی آقامیرسلیم، سید ابراهیم رئیسی، حسن روحانی و سیدمصطفی هاشمی طبا با هم به رقابت می پردازند.
56 میلیون و 410 هزار و 234 نفر واجدان شرایط حضور در انتخابات 29 اردیبهشت هستند که از این تعداد یک میلیون و 350 هزارو 294 نفر رأی اولی خواهند بود.
 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج