کارشناس مسایل سیاسی گفت: واقعیت این است که از ابتدای حضور نامزدها در انتخابات ریاست جمهوری، طیف اصلاح طلب قصد جدایی از هم را نداشت.

اکبر محمودی در گفت وگو با سرویس سیاسی خبرگزاری موج با اعلام این مطلب افزود: انتخابات ریاست جمهوری این دوره یک مرحله ای خواهد بود خصوصا شور و هیجانی که بر مردم ایجاد شده نشان می دهد که این شور و نشاط مردم در مرحله اول به نتیجه خواهد رسید.

وی ادامه داد: اگر چه دو نامزد در حوزه رقابت و انتخاب اصلی مردم هستند ولی افکار عمومی و رویکرد انتخاب مردم نشان می دهد که یکی از نامزدها اقبال بیشتری و حتی جهشی پیدا کرده است و این به دلیل همراه شدن نامزدهای موثر در یک جناح است.

محمودی در بخش دیگری اضافه کرد:واقعیت این است که از ابتدای حضور نامزدها و تبلیغات آنها، دو طیف بودن فکری در انتخابات مشخص بود ولی طیف موسوم به اصلاحات و تدبیر و امید و دولتی ها یقینا قصد جدایی از هم را نداشتند و به نوعی پوششی عمل می کردند از این رو انصراف آقای جهانگیری موجب شد آرای بیشتر به سبد روحانی ریخته نشود ، اما در طیف مقابل که البته دارای گفتمان مشترک و دارای جایگاه و پایگاه مردمی بیشتری هم هستند عملا ائتلاف آقای قالیباف و همراهی میرسلیم سبد آرای حجت الاسلام رئیسی تغییر چشمگیری را به خود خواهد دید. از این رو می توان باور داشت که انتخابات در مرحله اول به نتیجه خواهد رسید.

وی بار دیگر تاکید کرد که آرای قالیباف با کناره گیری وی به سبد رئیس اضافه خواهد شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج