سخنگوی ارشد نیروهای مسلح گفت: اطلاعات آمریکایی‌ها از توان مادی و معنوی جمهوری اسلامی ایران به لحاظ نظامی بسیار محدود است.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار جزایری طی سخنانی گفت: از مجموعه اخبار و اطلاعاتی که توسط دستگاه‌ها و اشخاص ذی نفوذ آمریکا در مورد قدرت دفاعی جمهوری اسلامی ایران ارائه و منتشر می‌شود، می‌توان به این نتیجه رسید که دستگاه‌های نظامی و اطلاعاتی آمریکا قادر به درک عمق توانمندی‌های دفاعی کشورمان نیستند.

وی افزود: البته باید اذعان داشت بخشی از توان دفاعی کشور برای بیگانگان و دشمنان و در راس آنها آمریکایی ها تا حدودی مکشوف است و همین اندازه سبب سردرگمی دشمنان و قدرت بازدارندگی ما در برابر هرگونه هجوم شده است.

وی در ادامه اظهار کرد: امروز توان بازدارندگی جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر بازدارندگی فعال است؛ بطوریکه هر متجاوزی را تا نابودی و تسلیم مورد تعقیب قرار می‌دهد.

جزایری یادآور شد: سالهاست سایه جنگ و تهاجم نظامی علیه کشورمان به خاطر رسیدن به توان بازدارندگی فعال از ما دور شده است. لیکن این به معنای توقف پیشرفت در عرصه‌های دفاعی نمی‌باشد و با توجه به وجود دشمنان شیطان صفت، این راه با قاطعیت تمام ادامه دارد.

وی در پایان با اشاره به اینکه یک عامل مهم توانمندی نظامی کشور، پشتوانه عظیم مردمی نیروهای مسلح است که دشمن قادر به درک آن نیست، اظهار داشت: ثبات و آرامش در منطقه غرب آسیا منوط به خروج بیگانگان از این سرزمین پهناور و استراتژیک است. امروز همه شرارت ها و جنگ و خونریزی که در این منطقه مشاهده می شود ناشی از عملکرد آمریکا و رژیم صهیونیستی و حکومت های فاسد و وابسته ارتجاع منطقه است. با این وجود چنانچه آمریکایی ها چند ده برابر مخارجی که تاکنون برای تسلط بر این منطقه صرف کرده‌اند، هزینه کنند، نخواهند توانست به اهداف شومشان دست یابند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج