رئیس مجلس گفت: مردم بدانند ک یک رأی می‌تواند به عزت ملی مدد رساند و این موضوع سپر امنیتی برای کشور ایجاد می‌کند.

به گزارش خبرگزاری موج، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی که به قم سفر کرده در حاشیه نشست شورای اداری بخش سفلچگان در جمع خبرنگاران، گفت: فکر می‌کنم کاملا روشن است، در شرایط امروز ایران و منطقه که دیگران به دنبال مسئله‌سازی برای ایران هستند، وضعیت حضور مردم  در انتخابات، علامت بسیار جدی محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه حضور جدی مردم در انتخابات بسیاری از تهدیدها را رفع می‌کند، افزود: چندی پیش مقام معظم رهبری در خصوص موضوع انتخابات فرمایشات مبسوطی داشتند و مطالب دقیقی را فرمودند که به امنیت ملی کشور مربوط می‌شود که البته همین‌طور نیز است، یعنی مجموع رفت و آمدها و زد و بندهای منطقه که در صحنه بین‌الملل انجام می‌شود، بیانگر این است که احتیاج به حمایت جدی از سوی مردم است که دشمنان احساس کنند یک سپر دفاعی در کشور وجود دارد که منظور از سپر دفاعی همان حضور مردم در انتخابات است.

وی ادامه داد: حضور مردم در انتخابات ممکن است مقداری از وقت مردم را در هنگام رأی، بگیرد، گاهی گفت‌وگوها و بگو و مگوها در انتخابات که صورت گرفته، باعث آزرده شدن مردم می‌شود که این موضوعات نباید روی اراده مردم تأثیرگذار باشد.

رئیس مجلس افزود: حضور مردم در انتخابات، کار بزرگی است و می‌تواند سپر دفاعی برای مردم و ملت ایران به‌وجود آورد، بنده که سال‌ها در مسائل امنیت ملی کار کردم، این موضوع را عرض می‌کنم که حضور مردم بسیاری از مخاطرات و تهدیدات را از ایران دور می‌کند.

لاریجانی ادامه داد: حضور مردم در انتخابات، مجال را برای سرمایه‌گذاری، رونق تولید و اشتغالزایی در کشور فراهم می‌کند، بنابراین خاضعانه از مردم و ملت تقاضا می‌کنم تا با نشاط در انتخابات حضور پیدا کنند و بدانند که یک رأی مردم، می‌تواند به عزت ملی مدد رساند و این موضوع سپر امنیتی برای کشور ایجاد می‌کند.

وی در پاسخ به این سؤال مبنی بر اینکه مطرح می‌شود، رئیس مجلس از کاندیدای خاصی حمایت کرده است، گفت: در این باره دو الی سه بار از من سؤال شده، عرض می‌کنم در انتخابات آینده، بخشی از انتخابات مربوط به انتخابات قوه‌مجریه و بخشی مربوط به انتخابات شوراهای اسلامی است، بنده هیچ وجهی نمی‌بینم که رئیس قوه‌مقننه به هر دلیلی نظری راجع‌به کاندیدهایی که مربوط به سمت قوه‌مجریه هستند، بدهد.

رئیس مجلس افزود: از آن جهت که مجلس وجه ناظر برای قوای دیگر را دارد، بنابراین لزومی به این اظهارنظر نیست و من نفیاً یا اثباتاً نسبت به کاندیدها نظری اعلام نکردم و اگر کسی بگوید، بنده تکذیب می‌کنم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج