کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه امروز عشایر ذخیره انقلابند و حرف آنها باید شنیده شود گفت: حضور مردم سایه جنگ را برداشته نه یک قرار داد.

به گزارش خبرگزاری موج، حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ظهر امروز (شنبه 23 اردیبهشت) در راستای سفرهای انتخاباتی خود، دقایقی پیش با استقبال پرشور مردم وارد شهرکرد شد.

رئیسی در اجتماع مردم شهرکرد با بیان اینکه  ما امروز در پرتو خون شهدا آرامش و عزت داریم، اینکه کسی فکر کند یک قرارداد سایه جنگ را از سر کشور برداشته، یک اشتباه بزرگ است، گفت: حضور مردم سایه جنگ را برداشته نه یک قرارداد.

وی با تاکید بر اینکه تمام مشکلات امروز در کشور از یک نگاه و سمت‌گیری و سیاست‌گذاری نادرست شکل گرفته که اساس آن چشم امید داشتن به بیگانگان است، ادامه داد: صدای کسانی که روزنامه و تریبون ندارند را به گوش همه می‌رسانیم.

کاندیدای دوازدهیمن دوره انتخابات ریاست‌جمعهوری اظهار داشت: نگاه غلط به بیگانگان 4 سال کشور را معطل گذاشت و کارگاه‌های بسیاری را معطل گذاشت و بسیاری از کارگران را با بیکاری مواجه ساخت و سفره مردم را کوچک و کوچک‌تر کرد.

رئیسی با بیان اینکه آیا سزاوار است مردمی که عالم را شگفت‌زده کرده‌اند، امروز گرفتار مشکلات فقر باشند؟ افزود: مردم مشکلات مالی را تحمل می‌کنند، اما فساد اداری را هرگز تحمل نمی‌کنند.

وی با اعلام اینکه حرف ما حرف خانواده‌های مستضعف و مردم و عزیزان لر و بختیاری است، اضافه کرد: عشایر ذخیره انقلابند و سخن ما سخن همه عشایر است چون امروز عشایر ذخیره انقلابند و حرف آنها باید شنیده شود.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری تصریح کرد: سخن همه اقوام این است که اگر مشکل کشور پول نداشتن است، ما هم حاضریم تحمل کنیم، ولی چرا گذاشتید هزاران کارخانه تعطیل شود؟

رئیسی ادامه داد: چرا با زیاده‌خواهی عده‌ای عافیت‌طلب تمام نقدینگی کشور که باید صرف اشتغال شود را  به چند نفر خاص داده‌اند و در برابر هزاران جوان خجلت زده شوند.

وی اظهار داشت: آقایان دولتمردان اگر صدای حق‌خواهی مردم را نشنوید، به زودی خواهید شنید؛ سال‌های مختلف بود که می‌گفتند مردم را با اتوبوس آورده‌اند چون نمی‌خواستند حرف آنها را بشنوند، شما به جای آنکه توضیح دهید چرا کارخانه‌ها تعطیل شد و مردم بیکارند شدند شروع می‌کنید به تهمت زدن.

کاندیدای دوازدهیمن دوره انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه مردم عقل دارند و متوجه می‌شوند برخی کارها تبلیغاتی است که انجام می‌شود، افزود: آیا دولت به وعده‌های خود عمل کرده است؟ حتی آنها در برابر فسادهای موجود مقاومت می‌کنند.

رئیسی با تاکید براینکه وقتی به رئیس دولت گفته می‌شود در کنار گوش شما فساد میلیاردی تولید می‌شود نباید در برابر این خبر مقاومت کنید، ادامه داد: شما تصور نکنید که مردم در روستاها  متوجه نیستند؛ در حالی که مردم متوجه‌اند.شما به جایی که مردم را از رقیب بترسانید بیایید به آنها توضیح دهید که چه کردید؟

وی با بیان اینکه چرا از جوان و دختران استفاده تزئیتی می‌کنید؟ امروز بحث حقوق شهروندی مساله‌ای نمایشی نیست که بعد از چهار سال از آن رونمایی کنید، گفت: حقوق شهروندی حق کارگری است که باید کار داشته باشد سرپرست‌خانه از اهل خانه‌اش خجالت نکشد.

کاندیدای دوازدهیمن دوره انتخابات ریاست‌جمهوری با اعلام اینکه معتقدیم بختیاری‌ها و لرها سرمایه‌های ارزشمند کشور ما هستند، اظهار داشت:  بهتر از همه چیز صداقت با مردم است امروز بعد از چهار سال معطل گذاشتن تمام امکانات بهتر از همه چیز صداقت با مردم است، مردم خدمت‌گذاران خود را خوب می شناسند.

رئیسی تصریح کرد: مردم را می‌ترسانند و می‌گویند ما تمام آنچه از ثمرات دولت‌های قبل داشتیم را نابود می‌کنیم، ولی من گفتم نه بازگشت به گذشته نه تحمل وضع موجود بلکه تغییر به نفع مردم باید صورت گیرد

وی در پایان خاطرنشان کرد: آقایان دولت بگذارید مردم بعد از 38 سال آن مزه عدالت اجتماعی و اداری که امام راحل از آن دم زدند و رهبری آن را فریاد می‌زنند و جوانان و مردم آن را می‌خواهند، بچشند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج