سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس حضور اسکورت امنیتی در مرز تفتان برای تأمین امنیت زائران پاکستانی را از وظایف دولت این کشور دانست که اخیراً طی تغییر رویه‌ای حذف شده است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، سیدحسین نقوی سخنگوی کمیسیون امنیت  ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به تشریح جلسه صبح امروز (سه‌شنبه) هیأت رئیسه کمیسیون متبوعش پرداخت و اظهار داشت: در این جلسه که با حضور هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، رؤسای کارگروه‌ها و کمیته‌ها برگزار شد، ابتدا گزارش دو جلسه نشست ویژه اقتصاد مقاومتی و اشتغال و تولید به صورت مکتوب ارائه شد.

وی افزود: محور این گزارش‌ها امنیت اقتصادی، نقش دیپلماسی در تقویت اقتصاد مقاومتی، توسعه مناسبات اقتصادی با سایر کشورها و مبارزه با قاچاق کالا بود.

نقوی یادآور شد: در ادامه جلسه بنا بر این شد که در پی سفر کمیسیون به سیستان و بلوچستان و بازدید از مرزهای شرقی، جلسه ویژه‌ای با مسئولان امنیت مرزها و مرزبانی برگزار و گزارش کمیسیون در این خصوص مورد بررسی قرار گرفته و به حادثه تروریستی میرجاوه نیز رسیدگی شود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: لازم است موضوع تجمع زائران محترم پاکستانی در مرز تفتان که به علت عدم تأمین امنیت لازم از سوی دولت پاکستان برای زائران صورت گرفت پیگیری شود ضمن اینکه تغییر رویه اخیر و عدم حضور اسکورت امنیتی در مرز تفتان، جدیدا صورت گرفته و ضروری است که دولت پاکستان به وظیفه قانونی خود عمل کند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج