نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: هیچ جای دنیا مکانیسم پرداخت حقوق ما را ندارد و این مکانیسم ناعادلانه است.

به گزارش خبرگزاری موج، مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی شب گذشته در همایش تجلیل از معلمان ناحیه یک آموزش و پرورش استان قزوین که در سالن ورزشی الغدیر قزوین برگزار شد، اظهار کرد: مشکل اصلی در این کشور این است که آن‌طور که شایسته است به آموزش و پرورش و معلم توجه نکرده‌ایم.

وی با بیان اینکه بیشتر مشکلات این کشور از جهل است، افزود: مملکت زمانی رشد می‌کند که انسان‌های عالم و با سواد از مدرسه در بیایند و زمام امور مردم و کشور را در دست بگیرند.

پزشکیان خاطرنشان کرد: گرفتاری از جایی است که به مغزها اهمیت داده نمی‌شود و آن جامعه‌ای پیشرو خواهد بود که در آن مغزها دارای اهمیت بوده و مورد تکریم قرار می‌گیرند.

وی تصریح کرد: مزیت انسانی که قرار است به عنوان خلیفه خدا در زمین ایفای نقش کند و ملائک نیز باید سجده او را بکنند در علم و عمل اوست و این علم داشتن انسان باعث می‌شود تا خداوند ملائک را نیز به سجده به او امر کند.

وزیر سابق آموزش و پرورش ادامه داد: گرفتاری ما و دلیل اصلی این حجم از مشکلات در این است که ما آن‌گونه که باید به آموزش و پرورش اهمیت نداده‌ایم و علم و آگاهی نیز به طور شایسته مورد احترام ما نبوده است.

وی با اشاره به اینکه در دنیایی زندگی می‌کنیم که آموزش و پرورش مهم‌ترین ساختار کشورها را تشکیل می‌دهد، تأکید کرد: امروز اصلی‌ترین مشکل ما در جامعه نوع گفتار و تحلیلی است که ارائه می‌شود و این مشکل باید از همان مدرسه رفع شود.

پزشکیان اضافه کرد: معلمی که گرفتار نان شب و زندگی روزمره است هر گز نخواهد توانست این گفتار و تحلیل را در بین دانش آموزان اصلاح کند و این رسالت سنگین عملیاتی نخواهد شد.

وی با بیان اینکه متأسفانه برخی خود را در فروع دین مانند نماز و حجاب محدود کرده‌اند و از اصول دین جا مانده‌اند، عنوان کرد: هدف اصلی از انقلاب مهدی (عج) برقراری عدالت و قسط است و این همان نکته‌ای است که باید به عنوان یکی از اصول دین در دستور کار ما قرار بگیرد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: وقتی در مملکتی یک پزشک 200 میلیون تومان و پزشک دیگری تنها یک میلیون تومان دریافتی و حقوق دارند، این به معنای یک شکاف غیرقابل تحمل در جامعه و دور شدن از عدالت است.

وی افزود: هیچ جای دنیا مکانیسم پرداخت حقوق ما را ندارد و این مکانیسم ناعادلانه است و اگر می‌خواهیم جامعه اصلاح شود باید به دنبال برقراری عدالت باشیم.

پزشکیان ادامه داد: بی‌سوادها را بر باسوادها حاکم نکنیم و و آن‌گونه که حق است مملکت را اداره کنیم و اجازه بدهیم کسانی که توانمندی ما را دارند بیایند زمام امور کشور را در دست بگیرند.

وی اضافه کرد: هرگز نمی‌شود با ذهن بسته و به دور از علم در جامعه عدالت برقرار کرد تا جایی که علی(ع) عدل را حول محور علم  می‌داند و از سوی دیگر عدل را نیز با جهل در تضاد دانسته است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برخی‌ها هنوز معنای برنامه را نمی‌دانند و با شعار به دنبال اداره کشور هستند، افزود: برخی‌ها فقط وعده دادن پول به مردم را می‌دهند اما باید از این افراد پرسید که چگونه برای کشور درآمد ایجاد خواهند کرد.

وی در پایان با بیان اینکه سرمایه کشور را تقسیم کردن هنر نیست، یادآور شد: هنر اصلی در این است که با خلاقیت و ابتکار، نوآوری برای کشور درآمد ایجاد کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج