رئیس هیأت نظارت بر انتخابات شوراها در شهرستان تهران تاکید کرد که هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها طبق قانون نمی‌تواند افرادی را که تایید صلاحیت شده‌اند، رد صلاحیت کند.

به گزارش خبرگزاری موج، محمدرضا بادامچی در واکنش انتشار اخباری درباره احتمال رد صلاحیت شدن تایید صلاحیت شدگان در هیئت های نظارت شهرستان و استان توسط هیأت مرکزی نطارت گفت: طبق قانون هیچ قدرتی نمی تواند داوطلبینی که در هیأت اجرایی و دو هیأت نظارت شهرستان و استان تایید شده ‌اند را رد صلاحیت کند قانون چنین اجازه ای را به هیأت مرکزی نظارت نیز نمی دهد.

وی افزود: بر این اساس هیأت مرکزی نظارت فقط می تواند مجددا وارد بررسی پرونده آن دسته از داوطلبانی شود که هیأت نظارت استان بر طبق نظر هیأت نظارت شهرستان و هیأت اجرایی آنها را رد صلاحیت کرده است البته این موضوع نیز منوط به اعتراض این داوطلبان است.

بادامچی ادامه داد: اگر داوطلبان به رد صلاحیت‌شان اعتراض داشته باشند می‌توانند این اعتراضات را از امروز به هیأت مرکزی ارائه دهند و هیأت مرکزی نیز تا روز چهارشنبه ( 2 اردیبهشت) فرصت رسیدگی و اعلام نظر نهایی دارد. بر این اساس آنهایی که تایید صلاحیت شده اند از روز پنجشنبه (21 اردیبهشت) می توانند در مهلت قانونی به تبلیغات انتخاباتی بپردازند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج