انتقاد از شیوه مناظره کاندیداهای ریاست جمهوری ، دیدگاه نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری درباره "زنان"، توصیه‌هایی به کاندیدای ریاست جمهوری و شورای نگهبان و ... از جمله اخبار انتخاباتی امروز ( دوشنبه) هجدهم اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ است.

به گزارش خبرگزاری موج، جدول اخبار انتخاباتی امروز (هجدهم اردیبهشت) به شرح زیر است:

کدخدایی: همه به میعاد ۲۹ می‌آییم

 

سخنگوی شورای نگهبان انتخابات را رمز اقتدار کشور دانست و خاطرنشان کرد که همه به میعاد ۲۹ می‌آییم.

قالیباف در شبکه جام جم:تفاوتی بین مردم قائل نیستیم/ مصمم هستم دست ۴ درصدرا قطع کنم

محمدباقر قالیباف با بیان اینکه معتقدیم چهار درصد هستند که اجازه نمی‌دهند مشکل ۹۶ درصد مردم حل شود، گفت: اکثر سیاست‌ها و بخش‌نامه‌ها به نفع این چهار درصد است و من مصمم هستم دست این‌ها را قطع کنم.

ویدئو / رئیسی در گفتگوی ویژه خبری

سید ابراهیم رئیسی، کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در گفتگوی ویژه خبری حاضر شد.

دیدگاه نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری درباره "زنان"

 

طبق سرشماری انجام گرفته در سال ۱۳۹۵، ۴۹ درصد جمعیت کشور را زنان تشکیل می‌دهند که جایگاه و حقوق این قشر همیشه مورد توجه و بحث محافل مختلف بوده است. از همین رو دیدگاه و نحوه برخورد مسئولین عالی‌رتبه کشور در این خصوص اهمیت ویژه ای برای جامعه و افکار عمومی دارد.

شیوه مناظره کاندیداهای ریاست جمهوری در شأن رجال سیاسی نیست

نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس شورای اسلامی گفت: شیوه مناظره کاندیداهای ریاست جمهوری در شأن رجال سیاسی نیست.

ادعای برخی از کاندیداها از اختیارات مجلس است/افزایش یارانه یعنی۶ برابرشدن قیمت حامل‌های انرژی

 

نماینده مردم علی‌آبادکتول در مجلس، با بیان اینکه «تقسیم کردن جامعه به ۴ درصد و ۹۶ درصد برای نظام جمهوری اسلامی ایران بد است» گفت: باید درآمد مردم را افزایش دهیم و آنها را قوی کنیم نه اینکه مردم را اعانه بگیر کنیم.

شورای نگهبان صلاحیت نامزدهای مُصر بر بداخلاقی را رد کند

نماینده مردم ارومیه در مجلس گفت: نامزدهای بداخلاق انتخابات علاوه بر آنکه نمی‌توانند اعتماد مردم نسبت به نظام را افزایش دهند، مانع مشارکت حداکثری آنان در انتخابات و لطمه به پیکره نظام می‌شوند، شورای نگهبان صلاحیت این افراد را رد کند.

«قالیباف» مرتکب تخلف محرز انتخاباتی شده است

یک عضو هیأت اجرایی مرکزی انتخابات ریاست جمهوری راه اندازی سامانه پرداخت کارانه از سوی محمدباقر قالیباف را تخلف محرز انتخاباتی دانست و گفت که این موضوع باید در هیأت اجرایی مرکزی مورد بررسی قرار گیرد.

ناظرین انتخابات به موضوع راه‌اندازی سامانه پرداخت کارانه ورود کنند

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با انتقاد از تعرض قالیباف به کسب و کار مشروع فرزند یکی از وزرا آن را تهدیدی علیه حقوق شهروندی و تجارت دانست و خواستار ورود ناظرین انتخابات به موضوع راه‌اندازی سامانه پرداخت کارانه از سوی وی شد.

کاندیداها وعده‌های خود را با فرمول ارائه کنند

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: مشکلات کشور قابل حل است اما کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری باید فرمول‌های خود را ارائه دهند تا مردم بتوانند به صحت و سقم شعارهای آنها پی ببرند.

کدام نامزدها امروز در صداوسیما برنامه دارند؟

 

محمدباقر قالیباف، اسحاق جهانگیری و مصطفی آقا میرسلیم - نامزدهای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری - دوشنبه (۱۸ اردیبهشت ماه) از شبکه‌های مختلف رادیو و تلویزیونی درباره برنامه‌هایشان با مردم گفت‌وگو می‌کنند.

انتقاد رئیس ستاد انتخاباتی نامزد حزب موتلفه اسلامی از صدا و سیما نسبت به پوشش خبری ضعیف برنامه

رئیس ستاد انتخاباتی سید مصطفی میرسلیم گفت: با وجود همه زحمات صدا و سیما اما حضور آقای میرسلیم در دانشگاه امیرکبیر در این رسانه به طور واقعی انعکاس داده نشد.

تاکید «نعمت احمدی» بر ضرورت شفاف‌سازی «هزینه‌های انتخاباتی»

یک وکیل دادگستری با بیان این مهم که در موضوع هزینه‌های انتخاباتی باید شفاف‌سازی شود، گفت: در این باره قانون وضع شود تا تمام موارد مشخص شود.

با ادامه دولت فعلی در ایران، ماکرون خواهان افزایش تعاملات با تهران خواهد بود

یک کارشناس مسائل بین‌الملل با اشاره به پیروزی ماکرون در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه، بر این باور است که سیاستهای این کشور در قبال خاورمیانه همچنان مانند گذشته خواهد بود و پاریس همواره این منطقه را بازار مناسبی برای صادرات خود می‌بیند.

میرسلیم در دانشکده فنی دانشگاه تهران:دنبال شعار دادن نیستم

میرسلیم تصریح کرد:باید از ابعاد محرومیت در کشور شناخت درستی پیدا کنیم سپس دنبال برنامه ریزی برآی مهار محرومیت باشیم.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج