سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: اجرای طرح شفافیت مالی نامزدهای ریاست جمهوری برای رای مردم اثرگذار خواهد بود زیرا رئیس دولتی که سبک زندگی اسلامی دارد مبارزه با فساد و حیف و میل بیت المال را در اولویت قرار می دهد.

احد آزادی خواه در مورد شفافیت مالی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری به خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج گفت: این مساله توجه ویژه مردم را به خود جلب کرده و اگر نامزدی از خودش و انضباط مالی دولتش آسوده خاطر است باید این کار را انجام دهد. چرا که اعلان شفافیت مالی خود و وزرایش نشان دهنده صداقت آن فرد محسوب می شود.

وی ادامه داد: بر این اساس به چنین شخصی می توان اعتماد کرد و اظهار داشت که وی رئیس جمهوری مردمی و انقلابی است و می تواند مراقبت بیت المال باشد و نظم قابل قبولی در امور مالی دارد. اما اگر بیان شفافیت اموال نامزدها در حد شعار باشد و صرفا ابزاری برای جلب رای در نظر گرفته شود، بسی جای تاسف دارد.

نماینده مردم ملایر در خانه ملت خاطر نشان کرد: با این حال در بین نامزدهای انتخاباتی افرادی هستند که دست به چنین کاری می زنند و سابقه آنها نیز نشان می دهد از لحاظ مالی شخصیت منضبطی هستند و در صورت پیروزی نیز دولت پاک دستی با سیستم نظارتی قدرتمندی خواهند داشت.

آزادی خواه افزود: نکته هم آن است که شفافیت مالی نامزدها قطعا بر رای مردم اثر خواهد داشت. زیرا اگر دولت ها سبک زندگی اسلامی اجرایی شود مبارزه با اسراف و فساد در اولویت خواهد بود و آن دولت در عمل دولتی اسلامی می شود و به تبع این دولت نتیجه سبک اسلامی است که فرد هم در زندگی شخصی خود دنبال می کند و هم در زندگی اجتماعی و مدیریتی. 

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج