عضو کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس گفت: شفاف شدن میزان دارایی ها و اموال نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ابزاری برای اثبات صلاحیت مجدد افراد است که می تواند قضاوت را برای مردم ساده تر کند.

محمدعلی پورمختار در مورد لزوم شفافیت مالی نامزدهای ریاست جمهوری به خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج گفت: شفافیت ملی یکی از موضوعات مهم در کشور ما است از آن جهت که همه شیعه حضرت علی هستیم و دم از عدالت علوی می زنیم. در همین رابطه حضرت علی تاکید دارند که سطح زندگی مسئولین جامعه باید در سطح پایین ترین افراد باشد. 

وی افزود: در این رابطه هر یک از مسئولین باید اعلام کنند که چه اموالی دارند، در کجا زندگی می کنند و میزان دارایی آنها چقدر است. این مساله برای مردمی که در سطوح متوسط جامعه هستند می تواند ملاک انتخابی درست باشد. چرا که رئیس جمهوری که شکل زندگی ساده ای دارد وزرایی انتخاب خواهد کرد که درد فقر را چشیده اند و در حال حاضر نیز همان روش را دارند.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در خانه ملت خاطر نشان کرد: برخی از مسئولین بیان می کنند که در گذشته جزو قشر محروم و فقیر بوده اند اما باید روشن شود که در حال حاضر زندگیشان چگونه است چنانکه امام خمینی نیز تاکید دارد میزان حال فعلی افراد است. از این رو بحث شفافیت اموال و دارایی های نامزدها چارچوب ها را مشخص و قضاوت را ساده تر می کند.

عضو کمیسیون حقوقی و قضائی ادامه داد: این در حالی است که مردم نسبت به این مسائل حساسیت ویژه ای دارند و در قضیه حقوق های نجومی و دریافت های غیرعادلانه ملاحضه شد که جامعه از آن نارضایتی شدید دارند. بر این اساس شفافیت مالی مسولین ابزاری برای اثبات صلاحیت آنها خواهد بود و یکی از شرایط احراز مدیریت به شمار می رود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج