معاون وزیر خارجه آلمان و رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام پیرامون مسائل منطقه، روابط دوجانبه و افزایش سطح روابط دو کشور گفت‌وگو کردند.

به گزارش خبرگزاری موج، در دیدار صبح روز (شنبه) مارکوس درر معاون وزیر خارجه آلمان با علی اکبر ولایتی، رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام پیرامون روابط تهران _برلین و تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی بحث و تبادل نظر شد.

ولایتی با اشاره به اینکه فاصله نزدیک دیدارهای مسئولان دو کشور از پیشرفت روابط ایران و آلمان حکایت می کند، با بیان اینکه نقش آلمان با توجه به تحولات اخیر در اروپا بسیارتعیین کننده است، گفت: برای مواضع مستقل آلمان در اتحادیه  اروپا  ارزش زیادی قائل هستیم و این امر در توسعه روابط دو کشور نقش به سزایی دارد.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: تحولات در منطقه و اروپا نشان می دهد که آلمان نقش تعیین کننده‌ای در روابط بین‌المللی دارد.

مارکوس درر معاون وزیر امورخارجه آلمان نیز تاکید کرد: تعداد سفرهای مقام های دو کشور نشان از افزایش سطح روابط دو کشور دارد.

معاون وزیر امورخارجه آلمان گفت : روابط دو کشور دیرینه است و تهران و برلین فرهنگی نزدیک به هم دارند که در سال های اخیر همین امر به تعمیق روابط دو کشور کمک شایانی کرد.

وی با اشاره به دیدارهای امروز خود با مسوولان کشورمان به‌ویژه ولایتی خاطرنشان کرد: من به نتیجه این دیدارها بسیار خوشبین هستم و به عقیده من  گفت و گوهای امروز بسیار سازنده خواهد بود و به اجرایی کردن ادامه برجام ،همچنین بهبود مسائل بین المللی و منطقه ای که فکر می کنم هدف مشترک ما باشد، کمک خواهد کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج