اسحاق جهانگیری به پنجمین پرسش مناظره کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری پاسخ داد.

به گزارش خبرگزاری موج، اسحاق جهانگیری در پاسخ به این پرسش که "کشور ایران امنترین و قدرتمندترین کشور منطقه است،‌ برنامه جنابعالی برای استمرار و استحکام  و توسعه قدرت دفاعی و امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران چیست؟" با تسلیت به خانواده های معدن کاران استان گلستان اظهار کرد من به عنوان کسی که در زندگی معدن کاران بودم و پدرم کارگر معدن بود درک می کنم که خانواده ها وقتی عضوی از آن‌ها به معدن می روند چه وضعیتی دارند.

وی درپاسخ به پرسش مجری گفت: فکر میکنم که سیاست و فرهنگ با قدرت دفاعی کشور به هم آغشته است و اگر من بتوانم مسائل فرهنگی و سیاسی را خوب توضیح دهم بنیه دفاعی واقتدار کشور از این دو سرچشمه می گیرد.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری خاطر نشان کرد: یکی از مهمترین مهارت های رئیس جمهور این است که باید به چم و خم سیاست ورزی و دیپلماسی در عرصه متلاطم بین المللی به طور کامل آگاه باشد و لازمه آن نیز صداقت با مردم و داشتن تجربه عملی در مسائل ملی و دشوار بین المللی  است.

جهانگیری با بیان اینکه من اصلاح طلب هستم و در دولت و مجلس بوده ام اظهار کرد: بحث های کلان کشور یا در دولت مورد بحث قرار می گیرد یا در مجلس،‌در همین زمینه همیشه دغدغه من توسعه ایران بوده است و با این نگاه و تجربه است که می گویم با قدرت فرهنگی  ایران اکنون باید قدرت اول منطقه می بودیم چرا نیستیم؟

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج