معاون سیاسی وزیر کشور و رئیس ستاد انتخابات با تاکید بر اهمیت انتخابات 29 اردیبهشت در نمایش امنیت ملی در سطح بین المللی، گفت: مشارکت و حضور گسترده آحاد مردم در این انتخابات به منزله دفاع از هویت انقلاب اسلامی است.

 

به گزارش خبرگزاری موج از استانداری گلستان، علی اصغر احمدی روز پنجشنبه در نشست مشترک ستاد انتخابات استان های مازندران و گلستان در گرگان، اظهار داشت: قانون اساسی بر دو پایه اسلامیت و جمهوریت استوار است و یکی از نشانه های جمهوریت هم انتخابات است و مشارکت حقی است که طبق قانون اساسی، ملت دارند.

وی با بیان اینکه مشارکت گسترده در راستای حقوق شهروندی است، افزود: باید بدانیم می توانیم از طریق صندوق رای با هم حرف بزنیم و زمانی که پای صندوق های رای می رویم می توانیم گفتمانی تاثیرگذار داشته باشیم.

رئیس ستاد انتخابات کشور اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران با تدابیر مقام معظم رهبری و دیپلماسی دولت، جایگاه خود را در عرصه بین المللی تثبیت کرده و انتخابات با شرکت گسترده مردم می تواند این اقتدار را ارتقا دهد.

معاون سیاسی وزیر کشور یادآور شد: همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند هر کس به کشور علاقه مند است باید در انتخابات شرکت کند، فرمانداران و بخشداران هم باید تلاش کنند تا بستر لازم برای حضور گسترده مردم فراهم شود.

وی یادآور شد که باید تلاش کنیم شرایط حضور مردم در صحنه انتخابات را فراهم آوریم و بدانیم این انقلاب به سختی حاصل شده است.

احمدی بی طرفی و بی غرضی را از ارکان اجرایی انتخابات دانست و افزود: مجریان انتخابات باید به مرّ قانون توجه داشته باشند.

وی با اشاره به ابلاغ شیوه نامه فضاهای مجازی نیز تصریح کرد: وزارت کشور وظیفه کنترل فضاهای مجازی در انتخابات را برعهده دارد و باید تخلف آشکار و پنهان توسط هر جناح و نامزد گزارش شود.

رئیس ستاد انتخابات همچنین یادآور شد: انتخابات باید درراس ساعت عنوان شده آغاز شود و تمدید آن برابر قانون عملیاتی گردد.

به گفته وی مجریان انتخابات باید مراقب توزیع بسته های تخریبی و یا حمایتی باشند و عاقبت خود را فدای دنیای کسی نکنند.

در این نشست، معاونان سیاسی استانداران گلستان و مازندران و فرمانداران شهرستان های این دو استان و دست اندرکاران برگزاری انتخابات حضور داشتند و نقطه نظرات خود پیرامون انتخابات بیان کردند.

دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ، 29 اردیبهشت ماه در سراسر کشور برگزار می شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج