کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه 750 هزار شغل در طول 2 سال اخیر برای بانوان ایجاد شد، گفت: توزیع امنیت و سبد غذایی در دولت دوازدهم برای محرومین ادامه خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری موج، حسن روحانی کاندیدای دوازدهمین دوره  انتخابات ریاست جمهوری درباره برنامه گفت‌وگوی ویژه و سوالات مطرح شده در این برنامه، گفت: مباحث مربوط به سیاست داخلی، خارجی و فرهنگی مطرح شد و سوالات خوبی هم بود.

وی در ادامه افزود: به نظر من بخشی از مسائلی که مردم علاقمند هستند نظرات کاندیداها را پیرامون آنها بدانند در این برنامه مطرح شد و اینگونه برنامه‌ها می‌تواند به انتخاب بهتر مردم کمک کند.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به این سوال که مشخصا چه برنامه‌ای برای حوزه زنان دارید، تصریح کرد: زنان به عنوان یک قشر مهم جامعه که در گذشته به آنها کمتر توجه شده بدانند که از سال 83 تا 93 حدود 680 هزار نفر از زنان از کار بیکار شدند و در این دولت در طول این 3.5 سال و مخصوصاً در 2 سال اخیر 750 هزار نفر از زنان مشغول به کار شدند و توانستند شغل خالص بدست بیاورند.

روحانی با بیان اینکه دولت یازدهم به دنبال احقاق حقوق زنان بوده‌ است، افزود: بنده اگر در این انتخابات موفق شوم یکی از برنامه‌هایم این است که این راه  را ادامه دهم تا زنان جامعه ما بتوانند از حقوق کامل خود برخوردار باشند.

وی در پاسخ به این سوال برای رسیدگی به اقشار ضعیف و محرومین چه اقدامات ویژه‌ای را در بازه زمانی مشخص انجام خواهید داد، تاکید کرد: بخشی از تلاش‌های من در برنامه 100 روزه خواهد بود برای کارورزی و اشتغال جوانان که مساله بسیار مهمی برای جامعه ما است.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: مساله دیگر این است که افراد محروم جامعه بتوانند کمک بیشتری از سوی دولت برخوردار شوند، ما امنیت و سبد غذایی را در دولت دوازدهم ادامه خواهیم داد.

روحانی گفت: امروز افراد جامعه ما از جمله افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی در سال جاری مستمری و دریافتی‌شان بیش از 3 برابر سال 92 افزایش یافت؛ بنابراین قدم مهمی برای خدمت مردمی برداشته شد اما در عین حال باید قدم‌ و گام‌های بیشتری برداریم.

وی تاکید کرد: محرومین ما چند دسته هستند،‌برخی از آنها توان کار ندارند که دولت باید غذا، مسکن و زندگی آنها را تامین کند. عده‌ای دیگر هم هستند که شغل دارند اما درآمدشان کافی نیست که باید به آنها کمک شود و همچنین عده‌ای دیگر هم شغل ندارند و باید برای آنها اشتغال ایجاد کرد.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری یادآور شد: ما در برخی از مناطق کشور هم دارای محرومیت هستند که با ایجاد تعادل و توازن از آن منطقه محرومیت‌زدایی کنیم.

روحانی در پاسخ به این سوال که آقای جهانگیری عنوان کردند که احتمال دارد که خیلی‌ها به نفع ایشان کناره‌گیری کنند؛ بنابراین آیا این احتمال وجود دارد که شما به نفع ایشان کناره‌گیری کنید، گفت: شما از کجا هستید.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج