وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با وزیر فرهنگ کشور صربستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدرضا صالحی امیری - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی - در این دیدار ضمن معرفی معاونت‌ها و سازمان‌های مختلف این وزارتخانه، گفت: دو کشور در زمینه‌های مختلف فرهنگی و هنری از جمله موسیقی، هنرهای نمایشی و تجسمی، سینما و مطبوعات می‌توانند با یکدیگر همکاری مشترک داشته باشند.

او ادامه داد: فضای مجازی، چاپ و نشر، برگزاری نمایشگاه‌های کتاب و جشنواره‌های فرهنگی و هنری از دیگر حوزه‌های همکاری مشترک با یکدیگر است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم همکاری نخبگان دو کشور با یکدیگر نیز تاکید کرد.

در ادامه این دیدار، ولادان ووکسوساولیوویچ - وزیر فرهنگ کشور صربستان - ضمن اظهار خرسندی از حضورش در ایران، گفت: حضور ایران در نمایشگاه کتاب سال گذشته بلگراد، بسیار مثبت و ارزشمند بود.

او ادامه داد: در حال حاضر روابط دو کشور با یکدیگر بسیار خوب است و در زمینه‌های مختلف فرهنگی و هنری تفاهم‌نامه‌های مختلفی با یکدیگر داریم.

وزیر فرهنگ صربستان با اشاره به نقش ترجمه آثار دو کشور در نزدیکی دو ملت، ادامه داد: ترجمه آثار به شناخت بیشتر از یکدیگر منجر می‌شود و در حال حاضر رایزنی فرهنگی ایران نیز در حال ترجمه و چاپ کتاب‌های مرجع و شعرای بزرگ ایران است.

وی در بخش دیگری از سخنانش بر لزوم رفت‌وآمد هیات‌های رسانه‌ای دو کشور با یکدیگر نیز تاکید کرد.

در این دیدار، حسین انتظامی - معاون امور مطبوعاتی -، علی مرادخانی - معاون امور هنری -، محمدمهدی حیدریان - رییس سازمان سینمایی -، عباس خامه‌یار - معاون بین‌المللی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی -، علی بریمانی - مدیرکل شرق و شمال اروپای وزارت امور خارجه -، مهرداد آگاهی - رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی - و امین عارف‌نیا - مدیرکل حوزه وزارتی - حضور داشتند و گزارشی از روند فعالیت‌های بخش خود ارائه کردند.

رییس موزه ملی، کاردار سفارت صربستان در تهران، معاون هنری وزیر فرهنگ صربستان و مشاور ارشد وزیر فرهنگ صربستان از جمله افرادی بودند که وزیر فرهنگ صربستان را در این ملاقات همراهی کردند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج