اولین برنامه مناظره دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری روز گذشته(هشتم اردیبهشت ماه) برگزار شد و همانند گذشته با حاشیه‌هایی نیز همراه بود. در همین راستا اغلب روزنامه‌های امروز (نهم اردیبهشت ماه) تیتر نخست خود را به اولین برنامه مناظره انتخاباتی اختصاص داده‌اند. در این میان اغلب روزنامه‌ها نیز تصویر نخست مشابهی را در صفحه اول خود کار کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری موج، روزنامه «شهروند» تیتر یک «سایه آن مرد!» را انتخاب کرده و به مطالب کاربران شبکه‌های اجتماعی که شباهت‌هایی را بین برخی نامزدهای این دوره ریاست جمهوری با نامزدهای دوره گذشته پیدا کرده‌اند، اشاره کرده است.

این روزنامه همچنین تصویر نخست خود را به چهار نامزد انتخابات ریاست جمهوری، روحانی، جهانگیری، رئیسی و قالیباف اختصاص داده است.

روزنامه «اعتماد» تیتر یک «زلزله جهانگیری» را انتخاب کرده و برای تحلیل اولین برنامه مناظره گفت‌وگوهایی با هادی خانیکی، حمیدرضا جلایی‌پور، عبدالله رمضان‌زاده، ابراهیم اصغرزاده،  عبدالله ناصری، پیروز حناچی، سعید لیلاز، احمد شیرزاد، محمد قانعی راد، بهمن کشاورز، فیاض زاهد و علی شکوهی و... انجام داده است.

این روزنامه همچنین مطلبی را با تیتر «مردم مناظره را چگونه دیدند؟» منتشر کرده و بعد از مناظره به افکارسنجی تلفنی پرداخته است.

روزنامه «اعتماد» همچنین مطلبی با تیتر «مناظره ترند جهانی شد» گزارشی از فضای مجازی ارائه داده است. این روزنامه تصویر نخست خود را به عکسی از روحانی و جهانگیری در حالی که در محل برگزاری مناظره روز گذشته ایستاده و صحبت می‌کنند اختصاص داده است.

روزنامه «شرق» مطلبی را با تیتر نخست «توفان جهانگیری» و با روتیتر روحانی خاطره مناظره ۹۲ را تکرار کرد، منتشر کرده است.

این روزنامه تصویر نخست خود را به عکسی از روحانی و جهانگیری در حالی که در محل برگزاری مناظره ایستاده و صحبت می‌کنند، اختصاص داده است.

روزنامه «وقایع اتفاقیه» مطلبی را با تیتر یک «نخستین پاسخ به یورش» و با روتیتر روحانی و جهانگیری در اولین مناظره با پاتک در مقابل تک قالیباف به بخشی از برخوردها علیه دولت جواب دادند،‌ منتشر کرده است. این روزنامه همچنین تصویر نخست خود را به عکسی از روحانی و جهانگیری اختصاص داده است.

روزنامه «اطلاعات» تیتر نخست «دنیای کفر به دنبال نابودی هویت اسلامی است» را انتخاب کرده و به دیدار رهبر معظم انقلاب با اساتید، قاریان و حافظان برگزیده مسابقات بین المللی قران کریم اشاره دارد.

روزنامه «اطلاعات» در مطلب دیگری با تیتر «اعلام مواضع نامزدهای ریاست جمهوری در نخستین مناظره انتخاباتی» به مناظره روز گذشته نامزدها اشاره کرده است.

روزنامه «همشهری» مطلبی را با تیتر یک «روحانی: نگفتم سالانه یک میلیون شغل ایجاد می‌کنم» را انتخاب کرده است.

این روزنامه همچنین تصویر نخست خود را به حضور نامزدها در محل برگزاری مناظره روز گذشته اختصاص داده است.

روزنامه «ابتکار» تیتر نخست «تدبیر جهانگیری، امید روحانی» را انتخاب کرده است.

 این روزنامه همچنین سرمقاله‌ای را از محمد علی وکیلی، مدیر مسوول روزنامه ابتکار با عنوان «چرا دوباره روحانی؟» را انتشار داده است.

این روزنامه همچنین تصویر نخست خود را به نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری که در برنامه مناظره روز گذشته پشت جایگاه خود ایستاده بودند، اختصاص داده است.

روزنامه «جوان» تیترهای خود را به صحبت‌های چهار نامزد ریاست جمهوری اختصاص داده است: «جهانگیری: احساس بی‌عدالتی بالا گرفته است»/ «روحانی: اوضاع غرب کشور از شرق کشور بهتر است، باید متعادل شود»/ «قالیباف: شما دولت ۴ درصدی هستید»/«رییسی: شما که ۴ سال قدرت دستتان بود نباید نقش اپوزیسیون بگیرید».

این روزنامه همچنین تصویر نخست خود را به ۴ نامزد ریاست جمهوری: روحانی، رییسی، قالیباف و جهانگیری اختصاص داده است.

روزنامه «جوان» در مطلب دیگری با تیتر «آقای روحانی! این هم فیلم آن چیزی که می‌گویید «نگفتم»!» به فیلم تبلیغاتی سال ۱۳۹۲ روحانی اشاره دارد.

روزنامه «وطن امروز» مطلبی با تیتر یک «دو سر باخت روحانی» و با روتیتر اولین مناظره زنده تلویزیونی نامزدهای انتخاباتی ریاست جمهوری به بازخواست صریح عملکرد دولت و نتیجه معکوس بازی کاندیدای پوششی تبدیل شد، منتشر کرده است.

این روزنامه تصویر نخست خود را به حضور نامزدها در برنامه مناظره روز گذشته اختصاص داده است.

روزنامه «جمهوری اسلامی» تیتر یک «درخشش روحانی و جهانگیری در اولین مناظره تلویزیونی» را انتخاب کرده و به بازتاب رسانه‌ها و فضای مجازی از درخشش روحانی و جهانگیر اشاره کرده است.

روزنامه «رسالت» تیتر یک حاشیه‌نشینی، فاصله طبقاتی، مشکل مسکن، ازدواج جوانان و عدم کارآمدی دستگاه‌های اجرایی را انتخاب کرده و به صحبت و دیدگاه‌های شش نامزد ریاست جمهوری اشاره کرده است.

این روزنامه تصویر نخست خود را به شش نامزد ریاست جمهوری در اولین برنامه مناظره اختصاص داده است.

روزنامه «مردم‌سالاری» در پی شهادت مرزبانان ایرانی تیتر یک «اعتراض به پاکستان و احضار سفیر» را انتخاب کرده است.

این روزنامه همچنین تصویر نخست خود را به شش نامزد ریاست جمهوری در برنامه مناظره اختصاص داده و در همین راستا مطلبی را با عنوان «رویارویی عوام‌فریبی با منطق‌گرایی» منتشر کرده است.

روزنامه «کیهان» تیتر یک «اولین زنگ حساب/ دست‌های خالی، کار دست دولت داد» انتخاب کرده و گزارشی از متن وحاشیه اولین مناظره نامزدها تهیه کرده است.

روزنامه «جام جم» تیتر یک «رقابت داغ روی خط مناظره» را انتخاب کرده و تصویر نخست خود را نیز به مناظره روز گذشته اختصاص داده است.

روزنامه «آرمان امروز» مطلبی را با تیتر یک «دود در لانه زنبور» و با روتیتر بازتاب سخنان روحانی و جهانگیری در نقد جریان افراطی در صحبت‌های قالیباف را منتشر کرده است.

این روزنامه همچنین گفت‌وگویی با مصطفی معین با تیتر «تمایل اصولگرایان هم به سمت روحانی است» انجام داده است.

روزنامه «قانون» مطلبی با تیتر نخست «بافتن قالیباف/ تاختن جهانگیری» و با روتیتر اولین مناظره انتخابات ریاست جمهوری با مجادله شهردار تهران، روحانی و معاون اولش به پایان رسید را منتشر کرده است.

روزنامه «ایران» تیتر یک «سه ساعت هماوردی نامزدها در میدان مناظره» را انتخاب کرده و تصویر نخست خود را به مناظره روز گذشته اختصاص داده است.

روزنامه «آفتاب یزد» تیتر نخست «قالی بافی اسحاق» را انتخاب کرده و به در حاشیه بودن رییسی، میرسلیم و هاشمی طبا اشاره و همچنین رقیب اصلی روحانی را قالیباف معرفی کرده است.

این روزنامه عکس نخست خود را نیز به جهانگیری و قالیباف اختصاص داده است.

روزنامه «فرهیختگان» تیتر یک «لزوم تبدیل مفاهیم قرانی به گفتمان عمومی» را انتخاب کرده و به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با اساتید قاریان و حافظان برگزیده مسابقات بین المللی قران کریم اشاره کرده است.

این روزنامه همچنین عکس نخست خود را به نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری اختصاص داده و در همین راستا مطلبی را با تیتر «یکه تازی پوششی‌ها» منتشر کرده است.

روزنامه «خراسان» تیتر نخست «مناظره داغ» را انتخاب کرده و تصویر نخست خود را نیز به نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در برنامه مناظره اختصاص داده است.

روزنامه «بانی فیلم» مطلبی را با تیتر یک «تاثیرات آرای کاغذی بر سرنوشت کشور» و با روتیتر بررسی تاثیر حضور اهالی فرهنگ و هنر در افزایش مشارکت مردم در انتخابات را منتشر کرده است.

این روزنامه همچنین تصویر نخست خود را به دو عکس از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری که روز گذشته در برنامه مناظره حضور داشتند، اختصاص داده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج