جانبازان شیمیایی کشورمان در مراسم بیستمین سالگرد تاسیس سازمان منع سلاح‌های شیمیایی در لاهه با مدیرکل سازمان منع سلاح های شیمیایی دیدار کردند.

به گزارش خبرگزاری موج، بیستمین سالگرد اجرایی شدن کنوانسیون سلاح‌های شیمیایی و تاسیس سازمان منع سلاح‌های شیمیایی با حضور پادشاه هلند، مقامات هلندی، روسای سازمان‌های بین‌المللی مستقر در لاهه هلند، سفرا و نمایندگان دائم کشورها نزد سازمان منع سلاح‌های شیمیایی از جمله علیرضا جهانگیری سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد این سازمان برگزار شد.

در این مراسم دو تن از مصدومین و جانبازان سلاح‌های شیمیایی کشورمان به عنوان سند زنده مظلومیت جمهوری اسلامی ایران و آثار دهشتناک استفاده از این سلاح های کشتار جمعی در جنگ تحمیلی رژیم صدام علیه کشورمان حضور یافته و با وزیر امور خارجه هلند، مدیرکل سازمان منع سلاح های شیمیایی و رئیس کنفرانس سالانه سلاح های شیمیایی دیدار و گفت‌وگو کردند.

احمد اوزومجو مدیرکل سازمان منع سلاح های شیمیایی در این مراسم در سخنان خود بر ضرورت جهانشمولی کنوانسیون سلاح های شیمیایی تاکید و الحاق مصر، کره شمالی، رژیم صهیونیستی  و سودان جنوبی به این کنوانسیون را خواستار شد.

دبیرکل سازمان ملل متحد هم در پیام ویدئویی خود بر اهمیت جایگاه این معاهده در معاهدات خلع سلاح و مقابله با سلاح های کشتار جمعی تاکید کرد.

در ادامه برت کوندرس وزیر امور خارجه هلند در سخنان خود سوابق دهشت بار کاربرد سلاح های شیمیایی را مطرح کرد.

رئیس کنفرانس سالانه سازمان منع سلاح های شیمیایی نیز با اشاره به حملات شیمیایی در جهان بویژه از حملات شیمیایی به سردشت و حلبچه یاد کرد.

مدیرکل سازمان منع سلاحهای شیمیایی و رئیس کنفرانس سالانه از ابتکار عمل نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در لاهه جهت حضور جانبازان شیمیایی ایران در این مراسم تقدیر کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج