رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: ایران از طریق بندر چابهار می تواند وابستگی جابجایی کالا و بار را از تنگه هرمز و منطقه خلیج فارس کاهش دهد.

به گزارش خبرگزاری موج، علاءالدین بروجردی در حاشیه بازدید از طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار افزود: چابهار در کنار دریای عمان به آبهای اقیانوسی متصل است و این سبب شده تا کشورهای منطقه حساب ویژه ای برای حضور در این بندر باز کنند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه اظهار کرد: جایگاه چابهار برای کشور ایران اسلامی خیلی مهم است و به همین سبب به توسعه زیرساخت های آن توجه ویژه ای شده و تلاش در این زمینه ادامه دارد.

وی خاطرنشان کرد: توسعه بندر چابهار یک فرصت بین المللی است.

بروجردی گفت: بندر چابهار روابط تجاری و اقتصادی ایران با کشورهای دنیا را تقویت می کند و سبب توسعه و رونق جنوب شرق کشور به ویژه استان سیستان و بلوچستان می شود.

وی همچنین در ادامه با اشاره به اینکه طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار با سرعت در حال انجام است گفت: که جا دارد از قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (اجرا کننده این طرح) قدردانی شود.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار سبب اشتغالزایی، توسعه تجارت و تحول در حوزه اقتصادی خواهد شد.

بروجردی با بیان اینکه در شرایط سخت تحریم ها توسعه بندر شهید بهشتی چابهار متوقف نشده است، بیان کرد: در این شرایط سخت با هزینه بیش از 20 میلیون دلار جرثقیل از کشور آلمان خریداری، حمل و در این بندر نصب شده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج