رئیس ائتلاف ملی عراق گفت:‌ هیچ پیامی از سوی ایران به مصر نرساندم و در دیدار با عبدالفتاح سیسی پیشنهاد دادم که ایران، عربستان، ترکیه و عراق کنفرانس مشترک برگزار کنند و مصر آن را بر عهده بگیرد.

به گزارش  خبرگزاری موج به نقل از بوابه نیوز، عمار الحکیم، رئیس ائتلاف ملی عراق به مصر سفر کرد و با عبدالفتاح سیسی، رئیس‌جمهور مصر دیدار کرد، وی در یک کنفرانس مطبوعاتی که در سفارت عراق در مصر برگزار شد، گفت:‌ در دیدار با مسئولان مصری پیشنهاد دادم که ایران، عربستان، ترکیه و عراق کنفرانس مشترک برگزار کنند تا همگی بر روی یک میز بنشینند و مشکلات منطقه را بررسی و به درگیری ها پایان دهند و مصر میزبانی این کنفرانس را بر عهده بگیرد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا کشور مصر موافقت کرد تا این کنفرانس را بر عهده بگیرد؟ گفت:‌ قبل از این نیز شاهد بودیم که مصر میزبانی اینگونه نشست‌ها و کنفرانس‌ها را بر عهده می گرفت و امیدوارم که پس از بررسی این پیشنهاد توسط مسئولان مصری به نتیجه امیدوار کننده‌ای برسیم.

وی در ادامه، خبر سفرش به تهران قبل از قاهره را تکذیب کرد و گفت:‌ هیچ پیامی را از سوی ایران به مصر نرساندم و ما فقط دیدگاه‌هایمان را به مسئولان ایرانی و مصری گفتیم و به عبدالفتاح سیسی، رئیس‌جمهور مصر پیشنهاد دادیم تا یک کنفرانس منطقه‌ای را برعهده بگیرد زیرا بدون گفتگو مشکلات منطقه حل نخواهد شد.

وی در پایان در پاسخ به این سوال که آیا ایران آمادگی گفت‌وگو با کشورهای عضو شورای همکاری خلیج‌فارس را دارد؟ گفت:‌ مسئولان ایرانی تاکید کردند که آمادگی گفتگوی مستقیم با کشورهای عضو شورای همکاری خلیج‌فارس را دارند و کشور ما نیز برای به توافق رسیدن ایران با کشورهای عضو شورای همکاری خلیج‌فارس نقش سازنده‌ای ایفا خواهد کرد.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج