رییس ستاد انتخابات کشور گفت: تا ساعت 14 امروز 1361 نفر متشکل از 104 نفر زن و 1257 نفر مرد با حضور در وزارت کشور برای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اعلام کاندیداتوری کردند.

به گزارش خبرگزاری موج، علی اصغر احمدی، رییس ستاد انتخابات کشور با اشاره به تعداد ثبت‌نام‌ کنندگان متقاضی کاندیداتوری انتخابات ریاست جمهوری تا ساعت 14 امروز، اظهار کرد: تاکنون 1361 نفر با مراجعه به ستاد انتخابات وزارت کشور برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری اعلام آمادگی کرده‌اند که از این تعداد 352 مراجعه برای امروز بوده است.

وی گفت: از این تعداد 104 زن و 1257 نفر مرد هستند. جوانترین ثبت‌نام کننده 18 ساله و مسن‌ترین دارای 92 سال سن است. همچنین تاکنون 83 ایثارگر برای انتخابات ریاست جمهوی دوازدهم اعلام کاندیداتوری کرده‌اند.

احمدی همچنین به مقایسه تعداد ثبت‌نام‌های انجام شده در انتخابات دوره یازدهم با دوازدهم پرداخت و ادامه داد: در دوره قبل در مجموع پنج روز 686 نفر به وزارت کشور مراجعه و ثبت‌نام کرده بودند اما امسال تا ساع 14 روز پنجم بیش از 1360 نفر یعنی 715 نفر بیشتر از دوره قبل برای کاندیداتوری اعلام آمادگی کردند.

رییس ستاد انتخابات کشور با اشاره به حضور بی‌سابقه مردم برای ثبت‌نام در انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: اینکه فضا به گونه‌ای باشد که از آن به عنوان جشنواره یاد کنیم مطلوب است و این برای حضور یک نقطه محسوب می‌شود. اما عرف جامعه به گونه‌ای است که در انتخابات شوراها می‌گوییم حداقل مدرک تحصیلی باید دیپلم باشد. در همین راستا امیدوارم در فرصت‌های بعد از انتخابات همگان دست به دست هم دهند تا به سمتی برویم که عرصه ورود به انتخابات ریاست جمهوری دارای نصاب‌هایی باشد.

وی در پایان درباره احتمال تمدید زمان نام‌نویسی از داوطلبان کاندیداتوری تأکید کرد: قطعاً امروز آخرین نام‌نویسی است و تا ساعت 18 پذیرای داوطلبان خواهیم بود. از ساعت 6 به بعد از کسانی که در داخل ستاد حضور داشته باشند نام‌نویسی به عمل می‌آید.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج